Hakerzy ukradli kody źródłowe do FIFA 21 i Frostbite

11/06/2021 07:48

JEJ jest w delikatnej postawie. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że hakerom udało się ukraść kod źródłowy gry FIFA 21, a także silnik gry Frostbite. Odnoszą się także do innych tytułów.

Sprawa została zgłoszona przez Wice. Podczas przeszukiwania forów poświęconych hakerom nasi koledzy znaleźli wiadomości publikowane przez ten sam zespół hakerów. Bardzo blisko siebie twierdzili, że zaaranżowali kradzież danych od giganta Electronic Art. Kradzież danych związanych z różnymi produktami.

Kobieta trzymająca twarz w mroku.
Zdjęcie Juana Pablo Serrano Arenasa z Pexels

Vice oczywiście wykopał, a strona dostała kilka migawek potwierdzających prawdziwość wypowiedzi hakerów.

EA zaatakowane przez hakerów

Dlatego w wiadomościach tych hakerzy wyjaśniali, że udało im się przeniknąć do zabezpieczeń wydawcy, a następnie zinfiltrować jego serwery. Po energicznym spacerze odzyskali dużo danych. Dane prywatne i poufne.

W pakiecie hakerzy odzyskali kod źródłowy gry FIFA 2021 i jej usługi kojarzeń. Na tym jednak nie poprzestali. Dostali również kod źródłowy i narzędzia do silnika Frostbite. Silnik będący początkiem wielu tytułów.

Hakerzy odzyskali również wiele narzędzi i frameworków używanych wewnętrznie do tworzenia innych tytułów, a także pełne pakiety SDK.

Przeczytaj także: REvil, słynna grupa hakerów, znów o tym mówi

Kod źródłowy FIFA 2021 i Frostbite na wolności

Dlatego przeciek jest ogromny, a hakerzy wskazali, że posiadają w swoim posiadaniu nie mniej niż 780 GB danych. Dane, które zamierzają zyskać, ponieważ są wystawiane na sprzedaż na wszystkich zwykłych platformach.

EA ze swojej strony potwierdziło atak na Vice, a firma zwróciła w szczególności uwagę naszym kolegom, że dane będące w posiadaniu hakerów to w rzeczywistości dane z FIFA 2021 i jej usługi kojarzeń. Firma oczywiście wszczęła dochodzenie i złożyła skargę. Pracuje również nad zabezpieczeniem swoich obiektów w celu wykrywania i korygowania włamań wykorzystywanych przez hakerów.

Hakerzy, którzy zadowolili się opublikowaniem niektórych przechwyconych danych, aby udowodnić, że dane są w ich posiadaniu. W tej chwili wydaje się, że nie chcą upubliczniać owoców swojej kradzieży.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up