grupy wkrótce staną się bardziej prywatne

24/04/2021 19:44

WhatsApp niedawno wydała nową wersję swojej aplikacji na Androida. Aktualizacja oferuje nowe możliwości dla użytkowników. W poprzednich wersjach funkcja zaplanowanego usuwania była już dostępna. Jednak jego dezaktywacja lub aktywacja wymagała administratora. Teraz WhatsApp zmienia zasady i wydaje się otwierać na nowe horyzonty.

Najnowsza aktualizacja została wydana w środę 14 kwietnia, a nowa wersja to 2.21.8.7. Ma wiele zmian, ale najważniejsze jest automatyczne usuwanie wiadomości. Ponadto rysowanie w WhatsApp jest teraz łatwiejsze i możesz dostosować obraz jako tło każdego czatu.

Kredyty z Pixabay

Aby mieć dostęp do tych funkcji, użytkownik musi uczestniczyć w programie beta aplikacji za pośrednictwem Google Play. Według WaBetaInfo, wszystkie grupy WhatsApp będą wkrótce mogły skorzystać z automatycznego znikania wiadomości.

Poprawiona prywatność czatów WhatsApp

Ochrona prywatności jest często głównym problemem użytkowników mediów społecznościowych. WhatsApp pomyślał o swoich członkach, opracowując skuteczny sposób na poprawę prywatności ich życia. Rozwiązaniem oferowanym przez firmę jest możliwość planowania usuwania wiadomości.

Teraz podczas aktywacji funkcji wiadomości użytkowników znikają same po tygodniu. Aby poprawić komfort użytkowania, WhatsApp testuje opcję skrócenia tego czasu do 24 godzin. Będzie dostępny w przyszłej aktualizacji.

Sieć społecznościowa pracuje również nad sposobami uczynienia tej funkcji jeszcze bardziej interesującą. Zamiast zezwalać tylko administratorom na konfigurowanie opcji, można teraz wybrać upoważnione osoby. Dzięki temu użytkownicy będą mieli większe możliwości w zakresie zarządzania poufnością.

Dostęp do wersji beta mają tylko użytkownicy Androida

Wejście do sekcji „Edytuj informacje o grupie” Od obecnej wersji beta aplikacji WhatsApp użytkownik będzie mógł zmienić konfigurację funkcji. Jeśli chodzi o osoby, które mogą modyfikować parametry, administratorom grupy przedstawiono dwie opcje. Jeden daje wszystkim członkom możliwość włączenia lub wyłączenia, a drugi ogranicza to do administratorów.

Na razie najnowsza wersja próbna WhatsApp jest dostępna tylko dla systemów operacyjnych Android. Jednak w przyszłości użytkownicy iOS prawdopodobnie również będą mieli do niego dostęp.

Aby przejść dalej, możesz również sprawdzić ten plik, który zawiera 5 najważniejszych wskazówek dotyczących WhatsApp.Powiązane posty

Go up