Gra planszowa do omawiania dobrych praktyk seksualnych

12/05/2021 12:04

Pracownik socjalny z Évreux opracował nową grę planszową. Séduq ma na celu edukację nastolatków w zakresie dobrych praktyk seksualnych.

Alixe Moujeard pracuje w strukturze, w której pomaga młodym ludziom kontrolować zaburzenia zachowania. Misja, która pozwoliła temu pracownikowi socjalnemu współpracować z ofiarami i sprawcami przemocy seksualnej. W ten sposób pedagog specjalista zauważył porażkę w zakresie wsparcia i interwencji. Zmotywowani chęcią „ zapobiegać takim nadużyciom bez umniejszania młodym ludziom »Wymyśliła Séduq. To jest gra towarzyska, której motto brzmi: „ seksualność jest świetna. Jeśli nie jest w porządku, to nie jest seks. ».

Zdjęcie: Alexandr Ivanov - Pixabay.com

Przy projektowaniu tego samego Moujeard mógł liczyć na współpracowników i swoją siostrę. Współpracował także z młodzieżą z ośrodków towarzysko-wypoczynkowych w swoim regionie.

Wszystkie przedstawione sytuacje

Praktyki seksualne to trudny temat do omówienia z nastolatkami. Temat jest prawie tabu. Jednak Alixe Moujeard uważa, że ​​znalazła alternatywę. Séduq jest więc częścią szaleństwa gier ucieczki.

« Pasuje do wszystkich płci, orientacji seksualnych i niepełnosprawności. Celem jest flirtowanie z osobą i zakończenie z nią, jak mówią młodzi ludzie. To jest eksperyment. Najpierw odkrywamy ludzi, jeśli są kompatybilni », powierzył twórcę gry paryżaninowi.

« Ale jeśli dojdzie do nękania lub przekierowania, gra się kończy! Jeśli będziesz kontynuować, będziemy działać, dopóki nie uzyskamy dobrowolnego związku wolnego od chorób przenoszonych drogą płciową i niechcianych ciąż. Celem gry jest rozmowa o seksie w prawdziwym życiu. Tam spotykamy prawie wszystkie sytuacje. Ale jesteśmy tutaj, aby się bawić, jest to głównie gra planszowa. Ona dodała.

Sprzedano już ponad 1000 egzemplarzy

Premiera Séduq zakończyła się sukcesem. Gra sprzedała się w ponad 1000 egzemplarzy w ciągu kilku miesięcy. Około 10 000 młodych ludzi już go wypróbowało. Dzieło Alixe Moujeard jest już dostępne w Szwajcarii i Kanadzie. Planowane są również wznowienia. " Będziemy również szybko oferować nowe produkty z tematami dotyczącymi ekologii, uzależnień we współpracy ze szpitalami paryskimi, edukacji terapeutycznej lub seksualności i niepełnosprawności. »Powiedział wychowawca.Powiązane posty

Go up