Google News Showcase zbadane pod kątem praktyk antykonkurencyjnych w Niemczech

04/06/2021 12:41

Niemiecki urząd federalny do walki z kartelami ogłasza, że ​​ma na celowniku Google'a z dochodzeniem w sprawie praktyk antykonkurencyjnych. Jest skierowany do usługi Google News Showcase, która wyróżnia artykuły prasowe.

Witryna Google News

Organ korzysta z nowych uprawnień, jakie daje mu niedawno niemiecka ustawa wymierzająca praktyki gigantów internetowych i od początku roku wszczął zakrojone na szeroką skalę śledztwa. W tej nowej procedurze chcesz szczegółowo przeanalizować ofertę amerykańskiej wyszukiwarki o nazwie Google News Showcase. Usługa ta, uruchomiona jesienią ubiegłego roku w Niemczech, umożliwia partnerskim mediom, w tym gazetom der Spiegel, Stern czy die Zeit, płacenie za wybór bogatych treści oferowanych przez Google. W przypadku programu News Showcase Google kupuje również płatne artykuły od wydawców, aby bezpłatnie udostępniać je czytelnikom.

„Współpraca z Google może być atrakcyjna dla wydawców i innych dostawców informacji oraz oferować konsumentom nowe lub ulepszone informacje. Należy jednak zadbać o to, aby nie było dyskryminacji między różnymi wydawcami ”, wyjaśnia w komunikacie prasowym prezes federalnego urzędu antykartelowego Andreas Mundt. „Silna pozycja Google nie powinna skutkować wykluczeniem konkurencyjnych ofert wydawców lub innych dostawców informacji”dodaje.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up