Gangster aresztowany po umieszczeniu na YouTube filmu o gotowaniu

14/04/2021 22:35

youtube zajmuje szczególne miejsce w sercach internautów. Jeśli platforma może służyć do rozrywki, to przede wszystkim pozwala też internautom dzielić się swoimi pasjami. Dotyczy to również włoskich gangsterów, choć ma to bardzo różne konsekwencje.

Marc Feren Claude Briart, członek rodziny Cacciola w mafii Ndrangheta, został w zeszłym tygodniu aresztowany i poddany ekstradycji po tym, jak opublikował serię różnych filmów na YouTube.

Kredyty z Pixabay

Według informacji z opiekun, mężczyzna był uważany za zbiega od 2014 roku, po tym, jak włoscy prokuratorzy wydali mu nakaz aresztowania za handel kokainą w Holandii.

Aresztowany za samouczki kulinarne na YouTube

Nie chcąc spędzić kilkudziesięciu lat w cieniu, mężczyzna uciekłby na Karaiby, aby zostać zapomnianym. Co udało mu się zrobić przez co najmniej 5 lat.

Sytuacja zmieniła się jednak, gdy nasz gangster postanowił podzielić się swoją miłością do gotowania na YouTube. Podobnie jak miliony innych użytkowników Internetu, czuł potrzebę stworzenia własnej przestrzeni na platformie, aby móc publikować tutoriale.

Doskonale zdając sobie sprawę z problemów, Marc Feren Claude Briart nigdy nie pokazał swojej twarzy w swoich filmach, ale to nie powstrzymało władz przed wyśledzeniem go. W wątpliwość liczne tatuaże obecne na jego ramionach. Bardzo charakterystyczne tatuaże, które pozwoliły włoskim władzom go zidentyfikować.

Został zidentyfikowany przez jego tatuaże

Marc Feren Claude Briart, lat 53, został zatrzymany przez lokalną policję i wydany w poniedziałek do Mediolanu, gdzie będzie sądzony za swoje czyny. Interpol oczywiście z zadowoleniem przyjął tę akcję, po której kilka dni później nastąpił kolejny wybuch.

Francisco Pelle, zbieg zbiegiem przez 14 lat, został w rzeczywistości aresztowany w Lizbonie w Portugalii, kiedy… był leczony dla Covid.

Stąd poważne aresztowania, zwłaszcza że władze włoskie od kilku lat prowadzą wojnę nożową przeciwko grupie Ndrangheta. Trwa historyczny proces, który powinien trwać nie krócej niż dwa lata i który obejmie wszystkie nielegalne sprawy, w które zaangażowana była grupa.Powiązane posty

Go up