YouTube pozwoli zaoszczędzić dane mobilne

27/04/2021 06:47

youtube Ma ponad 2 miliardy aktywnych użytkowników miesięcznie i dlatego jest do tej pory jedną z najbardziej aktywnych usług na świecie. Wielu z nas codziennie odwiedza platformę, aby odkrywać nowe filmy naszych ulubionych twórców: mój kanał czeka na Ciebie w innym miejscu - lub nawet trenować lub bawić się.

To oczywiście mocno obciąża naszą mobilną kopertę danych, kopertę, która jest często ograniczona i ma tendencję do topienia się jak śnieg na słońcu, gdy łączymy filmy.

Obraz Claudia Dewald z Pixabay
Obraz Claudia Dewald z Pixabay

Przynajmniej tak było wcześniej. W rzeczywistości YouTube znalazł sposób na zapisanie naszych danych.

YouTube pomyślał o swojej kopercie danych

Dostępna w najnowszych wersjach aplikacji oznacza to, że przybiera postać nowych opcji zintegrowanych bezpośrednio z czytnikiem usługi.

A zanim przejdziemy dalej, należy przypomnieć sobie. Dlatego YouTube idzie daleko w dziedzinie definicji. Usługa umożliwia twórcom udostępnianie treści w różnych rozdzielczościach. Ze swojej strony internauta, jeśli sobie tego życzy, może kliknąć przycisk na czytniku i ręcznie wybrać definicję do wyświetlenia.

Nieco inaczej działa najnowsza wersja aplikacji mobilnej, dostępna zarówno na iOS, jak i na Androida. Szukając opcji „jakość bieżącego wideo” w preferencjach odtwarzacza, natrafisz na cztery opcje: automatyczna (zalecana), wysoka jakość obrazu, zapisywanie danych i wreszcie ustawienia zaawansowane.

Trochę więcej elastyczności w programie.

Jeśli wybierzesz pierwszą opcję, YouTube automatycznie dostosuje odtwarzane treści do Twojego połączenia. Innymi słowy, jeśli przełączysz się na swój plan, jakość zostanie obniżona, aby zaoszczędzić trochę danych. Z drugiej strony, jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, czytnik wyświetli najlepszą możliwą jakość, nie martwiąc się o wpływ na kopertę danych.

Jest to dokładne przeciwieństwo trzeciej opcji, która obniży jakość wideo tak bardzo, jak to możliwe, aby zapobiec zużyciu całego pakietu w zaledwie kilku podróżach i zwrotach RER.

Czwarta opcja to oczywiście ta, która zapewni największą swobodę, ponieważ pozwoli ręcznie wybrać definicję do wyświetlenia w telefonie.

Należy jednak pamiętać, że te nowe opcje dotyczą tylko aktualnie odtwarzanego wideo. Dlatego będziesz musiał przejść do ustawień aplikacji, aby wybrać ustawienia, które zostaną domyślnie zastosowane do wszystkich filmów odtwarzanych w telefonie.Powiązane posty

Go up