Duża zmiana w projekcie Mac Mini (2021)?

25/05/2021 15:59

jabłko Przygotowałbym nową wersję Mac Mini Tym razem należy się spodziewać poważnej zmiany konstrukcyjnej. W każdym razie tak twierdzi Jon Prosser. Współpracował nawet z Ianem Zelbo, aby wykonać renderingi komputerowe.

Mac Mini zajmuje nieco szczególne miejsce w sercu marki Apple. Niezadowolony z tego, że jest najtańszym ze swoich komputerów, był także jednym z pierwszych, który zawierał chip M1, pierwszy chip Apple Silicon marki.

Kredyty Jon Prosser x Ian Zelbo
Kredyty Jon Prosser x Ian Zelbo

W zeszłym roku, kiedy ten model został wprowadzony na rynek, wielu żałowało, że producent przejął podwozie poprzedniej wersji.

Mac Mini, który wygląda zupełnie inaczej

Jest to mało prawdopodobne w tym roku. W każdym razie jest to teza, której broni Jon Prosser. W swoim najnowszym filmie leakeur / YouTubeur przywołuje drastyczną zmianę w projekcie kolejnego modelu.

Nie zadowalając się wspomnieniem tych zmian, zawiera również kilka renderingów wykonanych we współpracy z Ianem Zelbo, projektantem, z którym Eyebrowless Filter współpracował już w przeszłości.

W rzeczywistości te renderingi przedstawiają Mac Mini o kompaktowych wymiarach, Mac Mini, który nadal przyjmuje kwadratowy format, ale z bardziej zaokrąglonymi narożnikami i zupełnie inną powłoką. Tym razem komputer zostałby pokryty nieco jaśniejszą powierzchnią z pleksi. Z drugiej strony zachowałby specyficzną dla tej serii obudowę ze szczotkowanego aluminium.

Miejsce z pleksi

Jedno ze zdjęć wykonanych przez Iana Zelbo pokazuje również tył komputera Mac Mini, a tym samym jego połączenia. Gdyby ten ostatni nadal oferował dużo złączy USB typu C, byłby również wyposażony w dwa tradycyjne złącza USB-A, złącze Ethernet i wyjście HDMI.

W międzyczasie zasilacz miałby przyjąć nowe złącze magnetyczne, złącze, które działa trochę na zasadzie MagSafe, ale z portem zakrzywionym. Oczywiście wątpliwe jest, czy złącze magnetyczne rzeczywiście ma swoje miejsce w komputerze stacjonarnym, ale to zupełnie inna debata.

Ostatecznie najbardziej zaskakująca jest nieobecność kota.

Jedna z dwóch rzeczy, albo raport Jona Prossera jest wyczerpujący, a Mac Mini (2021) naprawdę pominie to złącze, albo przeciek zapomniał. Ze swojej strony mamy szczerą nadzieję, że firma Apple nie popełni błędu polegającego na usunięciu złącza, które jest nadal powszechnie używane w naszych starych dobrych komputerach.

2021 rokiem zmian dla Apple?

W każdym razie na papierze ta zmiana projektu nie jest bezinteresowna.

W rzeczywistości 2021 wydaje się być rokiem przełomowym dla Apple. IMac (2021) rzeczywiście stanowi przełom w historii serii i to samo powinno dotyczyć kolejnego MacBooka Pro, ale także kolejnego Apple Watcha. W tym kontekście możemy sobie wyobrazić, że ten sam los spotka również Maca Mini.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up