drobiazg poza niemieckim modelem

07/05/2021 16:38

Samsung już nie sprzedaje Galaxy S20 FE wysyłka chipa Exynos do Niemiec. Niemiecki oddział południowokoreańskiej marki oferuje teraz wersje Snapdragona.

Galaxy S20 FE lub Fan Edition to najtańsza alternatywa dla serii S20. Smartfon, który został wprowadzony na rynek w październiku ubiegłego roku, jest jednym z najlepszych telefonów oferowanych obecnie przez firmę Samsung. Biorąc pod uwagę swoją cenę, urządzenie jest więc świetną ofertą. Południowokoreański producent ogłosił w zeszłym miesiącu zamiar zaprzestania komercjalizacji modeli wyposażonych w chip Exynos. Dzisiaj, Uczymy się za pośrednictwem Phone Arena, która zdecydowała się zrealizować swój plan, wycofując modele Exynos ze sklepu internetowego swojego niemieckiego oddziału (samsung.de). To teraz pokazuje tylko Galaxy S20 FE z chipem Snapdragon.

Kredyty z Pixabay

Należy pamiętać, że proponowana nowa wersja nie jest jeszcze dostępna do kupienia. Jednak wkrótce może się to zmienić.

Konsekwencją światowego niedoboru chipów elektronicznych?

To, że Samsung oferuje ten sam telefon z kilkoma wersjami procesorów, nie jest niczym nowym. Gigant technologiczny z Korei Południowej od dawna sprzedaje smartfony z różnymi chipami w różnych regionach.

Produkty z chipem Snapdragon są generalnie przeznaczone na rynek północnoamerykański, w tym Stany Zjednoczone. Marka rezerwuje urządzenia wyposażone w procesor Exynos na rynek europejski i do Wielkiej Brytanii.

Niekończąca się pandemia Covid-19 mocno uderzyła w sektor przemysłowy. Sytuacja spowodowała globalny niedobór surowców, niezbędnych do produkcji mikroprocesorów. W dzisiejszym świecie brakuje półprzewodników. Paradoksalnie rośnie popyt na smartfony, laptopy, połączone obiekty i konsole do gier. Niedobór mikroczipa mógł zmusić Samsunga do zaoferowania wersji Snapdragon Galaxy S20 FE na Europę. Inne kraje europejskie powinny pójść za Niemcami.

Bardziej wydajne, ale droższe

Migracja do procesora Snapdragon poprawia wydajność Galaxy S20 FE, szczególnie w zakresie robienia zdjęć. Nowy procesor optymalizuje również wydajność, jeśli chodzi o ładowanie bezprzewodowe. Następnie pojawia się kwestia wodoodporności. Telefon jest bardziej odporny na zanurzenie w wodzie. Podczas gdy wersja Exynos Galaxy S20 FE była oferowana za 599 euro, zainteresowane strony będą musiały zapewnić dodatkowe 100 euro za wersję Snapdragon.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up