Co się stanie, jeśli Galaxy Z Fold 3 będzie wyposażony w nowy chip?

17/04/2021 10:40

Samsung Podobno zamierza zorganizować specjalne wydarzenie tego lata poświęcone swoim nowym składanym smartfonom. Plik Galaxy Z Fold 3 oczywiście byłaby to część reklamowanych produktów. A dziś chodzi o Twój SoC.

Galaxy Z Fold 3, podobnie jak jego poprzednicy, znajdzie się w segmencie high-end. Dlatego logicznie powinien być sterowany chipem tego samego typu.

Zawias również został zaktualizowany

Logic oczywiście chciałby, aby Samsung polegał na Snapdragonie 888 lub Exynos 2100, w zależności od rynków docelowych, ale może być zupełnie inaczej.

Galaxy Z Fold 3 z jednym chipem?

W każdym razie tak myśli Ice Universe, przeciek, który w przeszłości często go przybijał.

W opublikowanym wczoraj tweecie ten ostatni wyjaśnia, w jaki sposób jedno z jego źródeł ujawniło, że Galaxy Z Fold 3 będzie napędzany przez procesor sklasyfikowany jako ultra-tajny. Wiedząc, że Snapdragon 888, Snapdragon 870 i Exynos 2100 zostały wprowadzone jakiś czas temu i że wiemy wszystko o ich funkcjach, omawiany kwalifikator nie wydaje się na nie wskazywać.

Innymi słowy, jeśli to źródło mówi prawdę, to Galaxy Z Fold 3 powinien działać z innym chipem. Chip, którego producent jeszcze nie zaprezentował.

Chip z procesorem graficznym AMD?

W ten sposób wracamy do konferencji, na której zaprezentowano Exynos 2100. W tym czasie jeden z dyrektorów firmy wyjaśnił, że następny flagowiec marki będzie wyposażony w nowy procesor graficzny dostarczony przez AMD.

I oczywiście wielu z nas myślało, że omawianym flagowcem był nikt inny jak Galaxy S22, który Samsung rezerwował swoje nowe chipy dla tej serii.

Ale czy tym razem będzie tak samo? Na to wciąż jest za wcześnie. Teraz zwierzenia źródła naszego wycieku wydają się otwierać pole możliwości ... nawet jeśli jest również możliwe, że Galaxy Z Fold 3 jest „zadowolony” ze zmienionej wersji Snapdragon 888 i Exynos 2100.

Potem SoC i moc to tylko część problemu. Snapdragon 888 jest więcej niż wystarczający, dlatego mamy nadzieję, że Samsung nie polega całkowicie na surowej mocy. W rzeczywistości to po stronie zastosowań producent ma kartę do gry.

Co więcej, podobno Galaxy Z Fold 3 oferuje pełną kompatybilność z rysikiem S-Pen.Powiązane posty

Go up