Chińska stacja kosmiczna: moduł Tianhe został zatankowany po raz pierwszy

3 lata ago

W sobotę 29 maja frachtowiec Tianzhou 2 (13,5 tony) wystartował z platformy startowej Wenchang, aby dołączyć do modułu Tianhe. 8 godzin i 6 minut po tym płynnym starcie CMSEO (chińska agencja kosmiczna) potwierdziła, że ​​Tianzhou 2 zadokował z modułem Tianhe, „sercem” przyszłej chińskiej stacji kosmicznej.

Rozmieszczenie w Tianzhou 2 w rzeczywistości odpowiada przewidywanemu zatankowaniu: w przyszłym miesiącu chińska stacja kosmiczna (SCC) powita swoich pierwszych astronautów i 4,69 tony ładunku: wodę, żywność, odzież, mini laboratoria, przestrzeń kosmiczną. Do spacerów kosmicznych itp. - Bez wątpienia nie będzie ich zbyt wielu, aby umieścić przybyszów w jak najlepszych warunkach.

https://www.youtube.com/watch?v=UNYYyIgIu3U

Oprócz frachtu frachtowiec Tianzhou 2 zawiera również zapas dwóch ton paliwa, wystarczający do zabezpieczenia tyłu, gdy stacja wymaga manewrowania (z zaplanowanych powodów, takich jak niewielka zmiana orbity lub nieprzewidzianych, takich jak unikanie śmieci kosmiczne) .

Reszta misji zapowiada się kluczowa: w połowie czerwca do SCC będzie musiała dołączyć pierwsza załoga. Zaledwie kilka tygodni po piorunującym sukcesie pierwszego łazika na Marsie, Chiny przygotowują się do napisania nowej strony w swoim kosmicznym eposie.

Powiązane posty

Go up