Belgia: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych było hakowane przez 2 lata

28/05/2021 13:20

Niestety to nie jest żart. Świat Poinformuj nas że belgijskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jest ofiarą intensywnego cyberataku od 2 lat. Sprawa jest uważana za poważną, do tego stopnia posiekać masowy został sklasyfikowany przez belgijski rząd jako „kryzys narodowy”. Prawie cały system komputerowy zostałby naruszony, z wyjątkiem bibliotek, które zawierają najbardziej poufne dane (dostęp jest prawdopodobnie szyfrowany).

Piractwo

Belgijskie służby wywiadowcze, a także Narodowe Centrum Kryzysowe, próbują wyśledzić sprawców, ale dla hakera Jesteś z ceukelaire, nie ma wątpliwości, że atak miał swój początek w Chinach. Według doniesień belgijskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych rozpoczęło dochodzenie jeszcze zanim dowiedział się o ataku, po raporcie Microsoftu o błędzie Microsoft Exchange potencjalnie wykorzystanym przez grupę hakerów Hafnium (uważaną za blisko Pekinu). Analiza systemu komputerowego wykazała, że ​​atak miał miejsce już od wiosny 2019 roku.

Po wykryciu ataku serwery Ministerstwa zostały ponownie zabezpieczone, ale niezadowolenie nadal rośnie w Belgii. W rzeczywistości jest to już drugi raz w ciągu niespełna miesiąca, kiedy kraj stanął w obliczu poważnego cyberataku. 4 maja atak ukierunkowany spowodował wyłączenie systemu komputerowego podłączonego do belgijskiego parlamentu, organizacji badawczych i szpitali.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up