44 stany USA chcą, aby Facebook porzucił Instagram Kids

11/05/2021 09:34

Prokuratorzy generalni z 44 stanów USA zarządzany list do Marka Zuckerberga z prośbą, aby nie wyrzucał Instagram Kids. Ta dziecięca wersja sieci społecznościowej, obecnie rozwijana, jest kontrowersyjna od czasu ujawnienia jej istnienia. Dotyczy dzieci poniżej 13 roku życia.

Ikona logo Instagram

Dzieci z Instagrama nie powinny ujrzeć światła dziennego, powiedzmy w 44 stanach USA.

„Badania pokazują korelację między korzystaniem z sieci społecznościowych a wzrostem stresu psychicznego i zachowań samobójczych wśród młodych ludzi”prokuratorzy argumentują. Przytaczają badania, które pokazują szkody spowodowane ciągłym porównaniem z rówieśnikami, takie jak zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia). Wspominają również o niebezpieczeństwach związanych z prześladowaniem online przez inne nastolatki lub dorosłych przestępców i zapewniają, że dzieci nie opanują w wystarczającym stopniu kodów cyfrowych.

„Sieci społecznościowe to nie tylko potężne narzędzia, które mogą szkodzić młodym ludziom, ten projekt może również ułatwić życie drapieżnikom”podsumowuje Letitia James, prokurator stanu Nowy Jork. „Facebook ma negatywne osiągnięcia, jeśli chodzi o ochronę bezpieczeństwa i prywatności dzieci na swojej platformie”.prokuratorzy kontynuują.

To nie pierwszy raz, kiedy Mark Zuckerberg i Facebook zostali poklepani po palcach przez Instagram Kids. W zeszłym miesiącu stowarzyszenia zajmujące się ochroną dzieci zwróciły się z prośbą, aby szczególnie serwis społecznościowy dla dzieci nie ujrzał światła dziennego.

Powiązane posty

Go up