123Movies zamyka swoje podwoje

11/05/2021 19:45

Platformy nadawcze i większość głównych hollywoodzkich studiów połączyły siły w Alliance for Creativity and Entertainment (ACE), aby chronić swoje interesy. W rzeczywistości ACE zostało stworzone, aby walczyć z naruszaniem praw autorskich. Od samego początku sojusz ten rozpoczął prawdziwe polowanie na czarownice, aby zniszczyć pirackie miejsca.

Niedawno, witryna TorrentFreak ogłosił, że zrobił kolejną ofiarę. Tym razem jest to słynna witryna hakerska 123Movies.la. Według naszych kolegów administrator platformy został zmuszony do jej zamknięcia po osiągnięciu porozumienia z ACE.

Zdjęcie: Clint Patterson - Unsplash.com

123Movies.la powstała w 2017 roku. Do tej pory uważana była za jedną z najpopularniejszych pirackich stron w sieci. Każdego miesiąca 123Movies.la ma dziesiątki milionów odsłon.

Zamknięcie, które ma coś wspólnego z Cloudflare?

Według oświadczeń TorrentFreak, dostawca usług Cloudflare ma coś wspólnego z tym zamknięciem. We wrześniu 2020 roku otrzymał od ACE wezwanie do sądu. Sojusz wymagał od Cloudflare podania danych osobowych administratorów niektórych pirackich witryn.

Następnie usługodawca spełnił Twoje życzenia. Cloudflare przekazał mu informacje od administratorów witryn takich jak The Pirate Bay, YTS, 1337x i EZTV. Członkowie ACE chcieli także uzyskać informacje o osobach stojących za 123Movies.la. Nie wiadomo, czy Cloudflare się zgodził, ale jak wskazuje strona TorrentFreak, ACE zakończyło śledzenie wstecz do administratora 123Movies.la.

123Movies.la to już przeszłość

Stali bywalcy 123Movies.la będą teraz musieli podjąć decyzję. Teraz odwiedzających witrynę nie wita już ogromny katalog bezpłatnych filmów. Zamiast tego znaleźliśmy baner ACE informujący o zamknięciu strony.

Sojusz wydał oświadczenie potwierdzające tę wiadomość.

„Od momentu powstania pod koniec 2017 r. 123Movies.la odnotowuje średnio prawie 30 milionów odwiedzin miesięcznie, co czyni ją jedną z najpopularniejszych stron pirackich na świecie. Po wezwaniu do wezwania i uzgodnieniu z administratorem strona została zamknięta, a domena przeniesiona do ACE. Odwiedzający będą teraz przekierowywani na platformy prawne. "

Można się zastanawiać, które miejsce piratów jako następne wyruszy w drogę.Powiązane posty

Go up