Warzone faktycznie ukrywa złośliwe oprogramowanie

09/04/2021 21:11

Słynny twórca i wydawca gier Activision ma przerażenie oszustów, zostało to pokazane. Ponadto daje ciało i duszę na złapanie szalejących oszustów Call of Duty: War Zone, Twoja gra typu battle royale w trybie FPS. Poniższe wiadomości mogą zniechęcić nieuczciwych graczy do kontynuowania gry.

Około rok temu Activision już to ostrzegało hakerzy rozpowszechniać w Internecie wirusa zakamuflowanego w hack do pobrania: the Warzone Cheat Engine. Od tego czasu nie słyszeliśmy o tym złośliwym oprogramowaniu. Ale całkiem niedawno Activision Ponownie podnoszę alarm.

Kredyty z Pixabay

Jak zwykle, aby program oszukujący działał, użytkownik musi samodzielnie wyłączyć program antywirusowy. To właśnie ta manipulacja pozwoli złośliwemu oprogramowaniu uszkodzić komputer. W sumie nic nowego, ale najwyraźniej wielu oszustów, którzy uważali, że są mądrzejsi od zwykłych graczy, zakochało się w nim.

Cały zakres działań, na które pozwala to fałszywa pułapka

Programy do oszukiwania pozwalają na posiadanie kodów wielkie zalety, pozostawiając rażącą przeszkodę dla prawdziwych graczy. Korzystając na przykład z nieograniczonej amunicji, uzyskuje się między innymi dodatkowe punkty wytrzymałości prawie niezniszczalny. Ale żeby to zadziałało, konieczny jest dostęp do pamięci komputera podczas każdej gry.

W związku z niedogodnościami, jakie powoduje to dla uczciwej społeczności graczy, Activision zakazuje wszystkich znalezionych oszustów. I to ogłoszenie o Warzone Cheat Engine może wreszcie przekonać oszustów do przestrzegania zasad.

Technika, której sukces zależy od oszustów

Niebezpieczeństwo związane z tym wirusem leży w pozostałej części złośliwego oprogramowania, które jest w stanie zainstalować. Na liście znajduje się kradzież danych użytkownika lub pełna kontrola nad urządzeniem, którego dotyczy problem.

A wśród wirusów, które Warzone Cheat Engine może wprowadzić do komputera, mamy Cryptojacker, który podstępnie wydobywa kryptowaluty dla hakerów.

Jeśli oszukują kody, to oczywiście dlatego, że tak dobrowolnie wyłączył zabezpieczenia swoich urządzeń w celu niesprawiedliwego wygrywania swoich gier. Fakt, który zespół Activision dołożył wszelkich starań, aby podkreślić.

Na przykład co, oczywiście, oszukiwanie się nie opłaca.