Skip to content

Playboy wchodzi na rynek NFT

7 kwietnia, 2021

Lekkoduch Wygląda na to, że chcesz również nawigować po rosnącym sukcesie słynnego NFT. Gigant właśnie ogłosił współpracę z firmą Nifty Gateway. Celem stowarzyszenia było po prostu stworzenie galerii sztuki NFT.

Jeśli nie jesteś z tym zaznajomiony, prawdopodobnie najlepiej zacząć od wyjaśnienia w kilku wierszach, czym są NFT, czyli „niewymienialne tokeny” dla bliskich przyjaciół.

Obraz Luvmissile z Pixabay - przycięty obraz
Obraz Luvmissile z Pixabay – przycięty obraz

W szczególności mają one postać tokenów kryptograficznych, tokenów, które reprezentują coś unikalnego i dlatego nie można ich wymienić.

Playboy uruchamia galerię sztuki NFT

Jego użyteczność? Wszystko zależy od tego, jak są używane. Globalnie i w celu zarysowania techno, NFT są używane głównie do weryfikacji własności cyfrowej i niedoboru cyfrowego produktu.

Chociaż w dzisiejszych czasach dużo się mówi o NFT, nie są one tak nowe, jak mogłoby się wydawać. Na przykład w 2016 roku pojawiło się kilka kolekcjonerskich gier karcianych, które wykorzystywały właśnie tę technologię. Od tego czasu, oczywiście, NFT były szeroko stosowane, na dobre i na złe. Nawet Atari weszło na ten lukratywny rynek.

Pierwsza praca Mike’a „Slimesunday” Pariselli

A teraz kolej Playboya, aby zrobić to samo. Firma ogłosiła na Twitterze, że właśnie podpisała nowe partnerstwo z Nifty Gateway w celu stworzenia platformy poświęconej sztuce NFT. A raczej galeria sztuki zorientowana na NFT.

Jeśli wierzymy w witrynę Odszyfrować, wówczas pierwsze wydawnictwo operowane skupiało się na pracy Mike’a „Slimesunday” Pariselli, byłego członka Playboy house i artysty znanego ze swoich kolaży. Praca będzie wyglądać jak logo marki, odsłaniając usta kobiety, na której ustach umieszczony zostanie stempel.

Z drugiej strony, ta praca będzie tylko pierwszą z długiej serii, a wkrótce pojawią się nowe dzieła, które uzupełnią galerię Playboya, zwłaszcza w czerwcu, z inną pracą podpisaną przez Blake Kathryn.