Orange uruchomi „prawdziwe 5G” od 2022 r.

21/06/2021 09:30

„Prawdziwe 5G”, czyli samodzielne 5G, zostanie uruchomione w 2022 roku po stronie Orange. W interesie będzie posiadanie rdzenia 5G, a nie 4G, jak ma to miejsce w przypadku obecnej sieci (ze wszystkimi operatorami, niekoniecznie Orange). Będzie to korzystne na co dzień przy lepszej wydajności, w tym lepszych prędkościach przepływu.

Stephane Richard 5G Pomarańczowy

„Prawdziwe 5G” pojawi się w Orange w 2022 r.

„Będziemy mogli wdrażać niezależne prywatne sieci 5G dla firm od przyszłego roku”.powiedział Michaël Trabbia, menedżer ds. technologii i innowacji w grupie Orange, 01netto. Pojawi się różnica między siecią publiczną a siecią prywatną, szczególnie w przypadku firm, które będą miały własne rdzenie sieciowe zbudowane z urządzeń zainstalowanych w ich obiektach, zarówno w obszarach przemysłowych, jak iw portach.

Czego się spodziewać po tym słynnym „prawdziwym 5G”? Zasadniczo większa przepustowość i mniejsze opóźnienia, a także obsługa podziału sieci. Ta technika polega na podzieleniu sieci na części programowe tej samej infrastruktury fizycznej. W ten sposób możliwe będzie przypisanie określonej warstwy do każdego zastosowania i dostosowanie rozmiaru sieci na żądanie dla każdej firmy.

„Możemy na przykład poprawić wydajność fabryki dzięki obsłudze rozszerzonej rzeczywistości i pracy zdalnej. Bardzo często praca ta wymaga odwołania się do ekspertów dysponujących ograniczonymi zasobami, zlokalizowanych w innym miejscu w firmie, a także do znacznych możliwości transmisji i przetwarzania danych strumienia wideo oraz redukcji opóźnień pilotażu w czasie rzeczywistym. robotów przemysłowych”, wyjaśnia Michaël Trabbia. „Sztuczna inteligencja przyjdzie, aby wykryć awarie linii produkcyjnej, aby natychmiast interweniować. Pojazdy fabryczne zabiorą sprzęt do ryzykownych zakładów przemysłowych”, on kontynuuje.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up