Skip to content

Oppo podobno działa na smartfonie z niewidocznym przednim aparatem

7 kwietnia, 2021

Oppo Przygotowałbym dla nas jeszcze jedną lub dwie niespodzianki. Po fascynującym Oppo X i potężnym Oppo X Find X3 Pro, marka pracuje nad nowym smartfonem wyposażonym w całkowicie niewidoczny przedni aparat.

Musiałeś zauważyć, ale nasze smartfony są coraz cieńsze i bardziej przewiewne.

W niezbyt odległym czasie twój ekran był otoczony szerokimi i nieestetycznymi ramkami.

Oppo przygotowałoby smartfon z niewidzialnym aparatem

W ten sposób stopniowo budowniczowie zaczęli je ciąć, aby rozciągnąć płytę na dużą część fasady. I w tym mniej więcej miejscu napotkali problem: co zrobić z tym nieporęcznym przednim aparatem?

Apple zdecydowało się na wycięcie, wprowadzając iPhone’a X. Notch przejął wtedy wiele innych marek, które później zaangażowały się w słynny zamach stanu, który obecnie wyposaża większość smartfonów na rynku. Nawet najbardziej dostępny.

Oppo, próbowałem innych rzeczy. W 2018 roku wypuścił Find X, smartfon wyposażony w mechanizm umożliwiający pojawianie się lub znikanie przedniej kamery, ale także tylny moduł fotograficzny. Prawdziwe arcydzieło inżynierii, które w znacznym stopniu przyczyniło się do wpływu marki na starym kontynencie.

Złącze, które zostanie zapomniane

Ale teraz wydaje się, że nadszedł czas, aby spróbować czegoś innego. Jeśli mamy wierzyć Cyfrowa stacja czatuOppo miałby teraz pracować nad nowym smartfonem wyposażonym w przedni aparat umieszczony pod ekranem. W związku z tym całkowicie niewidoczny przedni aparat.

Jednak padało. W rzeczywistości ten smartfon miałby jeszcze jedną lub dwie interesujące funkcje. Na początek jego złącze również byłoby ukryte. Wspomniane źródło mówi nawet o niewidzialnym złączu i, jak można sobie wyobrazić, ukrytym pod włazem lub metalowym zatrzaskiem.

Jako bonus powinniśmy również polegać na przyciskach wrażliwych na nacisk, które w ten sposób oferują inny poziom interakcji.

Uważaj jednak, ponieważ niekoniecznie mówimy tutaj o smartfonie, który można kupić na rynku. W rzeczywistości to nowe urządzenie Oppo ma wiele możliwości bycia tylko koncepcją, tak jak Oppo X 2021, który nadal wywarł na nas silne wrażenie i które można odkryć bardziej szczegółowo w poniższym filmie.