Skip to content

Nintendo Switch Pro: stacja dokująca kompatybilna z 4K wymieniona w aktualizacji

7 kwietnia, 2021

Nintendo Switch Pro ujawnia się nieco więcej, szczególnie nowa stacja dokująca obsługująca 4K. To jest aktualizacja 12.0.0 (wydana w tym tygodniu), która ukrywa różne informacje.

Nintendo Switch Dock i Joy-Con Neon

Wskazówki dotyczące stacji dokującej 4K z Switch Pro

OatsDome poszukiwany w kodzie aktualizacji i wykryte odniesienia do tej słynnej stacji dokującej kompatybilnej z 4K dla Switch Pro. W szczególności jest to stacja dokująca, którą można zaktualizować za pomocą wzmianki „is_crda_fw_update_supported”. W tym przypadku „cdra” odnosi się do Cradle Dock for Classroom, przy czym Classroom to podstawowa nazwa następnej konsoli Nintendo.

Po dalszym dochodzeniu firma OatmealDome odkryła wzmiankę „4kdp_preferred_over_usb30”. Sugeruje to stację dokującą dla Switch Pro, która oferuje 4K za pomocą DisplayPort.

Ta informacja jest sama w sobie całkiem logiczna. Ostatnie plotki wskazywały, że nowa konsola Nintendo powinna oferować obsługę 4K podczas grania z telewizora. Obecny model oferuje tylko Full HD (1080p). Jeśli chodzi o rozgrywkę w trybie przenośnym, nadal byłaby to ekran 720p. Ale nowa konsola miałaby panel OLED zamiast LCD obecnego modelu.

Oczekuje się, że Nintendo rozpocznie produkcję Switch Pro w najbliższych miesiącach do komercjalizacji do końca roku. Wystarczy powiedzieć, że dla niektórych będzie to idealny prezent świąteczny.