Ale co oznaczają znaczniki wyboru WhatsApp?

20/06/2021 21:15

WhatsApp jest obecnie używany przez ponad dwa miliardy ludzi na całym świecie. Dlatego aplikacja jest jedną z najpopularniejszych w branży i być może zainstalowałeś ją również na swoim telefonie.

Jeśli tak jest i jeśli w ogóle nie znasz tego narzędzia, być może zdziwiłeś się, widząc znaczniki wyboru obok wysłanych i otrzymanych wiadomości. Zaznacz znaczniki, których znaczenia nie rozumiesz. Wyjaśnimy ci wszystko.

WhatsApp na iPhonie
Pixabay kredyty

Te inne pliki mogą Cię również zainteresować:

WhatsApp i kleszcze, historia, która trwa

Są z nami od pierwszych kroków na WhatsApp i wydają się być na najlepszej drodze do przetrwania.

Musiałeś to zauważyć, jeśli korzystasz z rozwiązania, ale z każdą wysłaną lub otrzymaną wiadomością na temat rozwiązania pojawiają się różne kluczowe informacje. Najważniejsza ze wszystkich ma związek z datą i pojawia się w prawym dolnym rogu dymków czatu.

Dzięki nim użytkownicy mogą wiedzieć, o której godzinie i w jakim terminie zostały wysłane skierowane do nich wiadomości.

Jeśli jednak przyjrzysz się temu obszarowi, zobaczysz również małe znaczniki wyboru obok daty. Bardziej intrygujące, mogą różnić się liczbą i kolorami.

Znaczenie kolorów

Oczywiście ta marka nie jest dziełem przypadku. Działa zgodnie z logiką i pozwala użytkownikowi uzyskać więcej informacji o procesie wysyłania wiadomości.

Tak więc każdy kolor odpowiada stanowi, i oczywiście to samo dotyczy liczby znaczników wyboru.

Szary znacznik wyboru

Jeśli wiadomość ma szary znacznik wyboru, oznacza to, że została pomyślnie wysłana z telefonu. Jednak Twój odbiorca jeszcze go nie otrzymał.

Jak to jest możliwe ? Dwa wyjaśnienia:

  1. Telefon odbiorcy jest wyłączony;
  2. Telefon odbiorcy nie jest połączony z Internetem;

Zazwyczaj podczas wysyłania wiadomości szybko pojawia się szary znacznik wyboru, zanim ustąpi miejsca innemu kodowi. Jeśli ten znacznik wyboru będzie się powtarzał, oznacza to, że wiadomość nie mogła zostać dostarczona do adresata z dwóch wymienionych wyżej powodów.

Dwa szare znaczniki wyboru

Jeśli na dymku widoczne są dwa szare znaki, oznacza to, że wiadomość została pomyślnie wysłana z Twojego telefonu i dotarła do telefonu odbiorcy.

Jednak fakt, że pozostają one szare, wskazuje, że odbiorca nie przeczytał jeszcze danej wiadomości.

Dwa niebieskie znaczniki wyboru

Trzeci wariant, dwa niebieskie kleszcze. Jeśli się pojawią, oznacza to, że wiadomość opuściła Twój telefon i dotarła do odbiorcy, ale także, że ten ostatni ją przeczytał.

Uważaj jednak, ponieważ jeśli chcesz, możesz wyłączyć potwierdzenia odczytu w ustawieniach aplikacji. A jeśli to zrobisz, nie będziesz wiedzieć, kiedy przeczytasz swoje wiadomości. Wręcz przeciwnie, nie będzie mógł wiedzieć, kiedy go przeczytasz.

Mam nadzieję, że ten plik pomógł ci zobaczyć go trochę wyraźniej.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up