6 funkcji Google Maps, dzięki którym możesz spokojniej wybrać się na wakacje

20/06/2021 20:14

mapy Google Prawdopodobnie możesz z niego korzystać przez cały rok, aby dostać się do pracy, a nawet znaleźć najszybszą drogę do lokalnego gabinetu lekarskiego lub stacji benzynowej. Ale to, że nadeszły święta, nie oznacza, że ​​powinniśmy odłożyć rozwiązanie na bok.

Wręcz przeciwnie, tutaj rozwiązanie będzie najskuteczniejsze. Nie zadowalając się oszczędzaniem czasu na wakacyjnej trasie, pozwoli Ci również odkryć wszystkie bogactwa, które ma do zaoferowania Twoje miejsce na wakacje.

Obraz Ewa Urban z Pixabay
Obraz Ewa Urban z Pixabay

Przynajmniej jeśli używasz tego rozwiązania poprawnie. I dokładnie ten plik wskaże 6 najbardziej przydatnych funkcji na wakacje.

Jeśli podoba Ci się ta zawartość, sprawdź nasze inne pliki:

1 / Przygotuj swój plan podróży z Google Maps

Mapy Google pozwalają, jak zapewne już wiesz, na szybkie obliczenie trasy z punktu A do punktu B.

Procedura jest również dość prosta, ponieważ wystarczy uruchomić aplikację, nacisnąć niebieski przycisk, wprowadzić miejsce odjazdu i zrobić to samo dla miejsca docelowego. A jeśli nie prowadzisz samochodu, możesz nawet poprosić Mapy Google o obliczenie trasy na podstawie transportu publicznego i usług VTC.

Ale te cechy to tylko wierzchołek góry lodowej.

Można też pójść nieco dalej, bawiąc się opcjami oferowanymi przez rozwiązanie.

Zdefiniuj kroki pośrednie

Wygląda na to, że wakacje zaczynają się zaraz po naładowaniu samochodu i włączeniu zapłonu.

Mapy Google wydają się być tego zdania. Jeśli planujesz podróż, prawdopodobnie ucieszy Cię informacja, że ​​możliwe jest zdefiniowanie etapów pośrednich pomiędzy punktem A i punktem B.

Procedura jest również dość prosta:

 1. Uruchom Mapy Google na swoim telefonie;
 2. Utwórz nową trasę;
 3. Rozpocznij obliczanie trasy;
 4. Dotknij przycisku „…” znajdującego się po prawej stronie wyjścia;
 5. Na dole ekranu pojawi się menu;
 6. Dotknij przycisku „dodaj skalę”;
 7. Pojawia się trzecie pole;

Stamtąd możesz wskazać rozwiązanie trzeciego etapu swojej podróży. A jeśli przerobisz całą operację, możesz dodać czwarty lub nawet piąty krok.

Można je również zmieniać w locie, przytrzymując przycisk dla trzech linii i przesuwając palcem powyżej lub poniżej poprzedniego lub następnego kroku.

Ustaw wycieczkę, aby łatwo ją znaleźć

Załóżmy, że spędzasz sporą część wieczoru na skrupulatnym planowaniu podróży, ustawianiu dziesiątek różnych etapów i upewnianiu się, że w pełni wykorzystasz każdy z nich.

Dumny z siebie wychodzisz z aplikacji, idziesz spać i… następnego dnia zauważasz, że praca wykonana dzień wcześniej zniknęła. Twoja cudowna podróż nie została zapamiętana. /

Aby uniknąć tego typu rozczarowań, najlepiej po prostu wyznaczyć sobie podróż, która pozwoli Ci ją zapamiętać i łatwiej ją odnaleźć.

Procedura do naśladowania jest również dość prosta:

 1. Uruchom Mapy Google na swoim telefonie;
 2. Utwórz nową trasę;
 3. Wskaż miejsce wyjazdu, miejsce docelowe i przystanki;
 4. Dotknij przycisku „pin” znajdującego się na dole ekranu;

Następnie Mapy Google zapytają, czy chcesz przypiąć tę podróż. Zaakceptuj, a zostanie to zapamiętane. Następnie, aby go odnaleźć, wystarczy wrócić do aplikacji i przejść do zakładki „W trasie”.

Poznaj stan ruchu i parkowania

Są to bez wątpienia najczęściej używane funkcje. Mapy Google, jak zapewne wiesz, ułatwiają użytkownikom poznanie stanu ruchu na osi drogi.

Gdy rozwiązanie oblicza trasę, wyświetla ją na mapie z systemem kolorów na poziomie przekroju. Kiedy są niebieskie, wszystko jest w porządku. Z drugiej strony, jeśli zmienią kolor na pomarańczowy lub czerwony, sytuacja może się pogorszyć.

Ale oczywiście, kiedy wybierasz się na wakacyjną trasę, nie będziesz się dobrze bawić wizualnie przeglądając każdy odcinek trasy.

I to dobrze, ponieważ Mapy Google będą w stanie zsyntetyzować wszystkie te informacje, abyś od razu wiedział, co Cię czeka na drodze:

 1. Uruchom Mapy Google;
 2. Oblicz trasę;
 3. Poczekaj, aż karta się załaduje;
 4. Zwróć uwagę na dół ekranu;

Tutaj zobaczysz szacowany czas podróży, po raz kolejny z systemem kodowania kolorami, który pozwoli ci dokładnie poznać stan drogi.

Jest jednak coś ciekawszego. Po prawej stronie tego oszacowania zobaczysz również kolorowe „P”. Ta ostatnia reprezentuje stan parkowania miejsca, do którego się udajesz. I znowu, jeśli ikona jest czerwona, to nie jest dobry znak. Wzmianka powie, czego się spodziewać.

Pamiętaj, że jeśli otworzysz okno, w którym znajdują się te informacje, Mapy Google podadzą Ci trochę więcej szczegółów. Możesz nawet zobacz ewolucję sytuacji na drodze w ciągu najbliższych kilku godzin ewolucja obliczona na podstawie danych stale gromadzonych przez Mapy Google.

2 / Odkryj region z Google Maps

Dzięki Google Maps dotarł na miejsce bez żadnych incydentów, a nawet po prostu przejął swoją wypożyczalnię. Świetnie, co teraz?

Po opróżnieniu toreb i złapaniu oddechu możesz chcieć dowiedzieć się trochę więcej o tym, gdzie jesteś. Po raz kolejny rozwiązanie Google może być dla Ciebie bardzo pomocne.

Znajdź (dobre) restauracje

Mapy Google nie ograniczają się do obliczania tras. Rozwiązanie indeksuje również wiele różnych miejsc. Co więcej, wszyscy użytkownicy rozwiązania mogą przyczynić się do jego wzbogacenia, pozostawiając własne opinie.

I właśnie dzięki temu partycypacyjnemu wymiarowi Mapy Google pomogą również znaleźć dobre restauracje.

W jaki sposób? 'Albo co? Wykonaj te kilka kroków:

 1. Uruchom Mapy Google;
 2. Dotknij zakładki „Odkryj”;
 3. Kliknij przycisk „Restauracje” pod polem wyszukiwania;

Następnie Mapy Google wyświetlą listę wszystkich restauracji znajdujących się w pobliżu. Ekran zostanie podzielony na dwa obszary: mapę na górze i listę na dole.

Głównym celem mapy będzie pomoc w wizualizacji lokalizacji restauracji. Pamiętaj, że zobaczysz również swój średni wynik na benchmarku, co pomoże Ci w podjęciu pierwszej decyzji w tym samym czasie.

Ale aby mieć pewność, że się nie mylisz, oczywiście lepiej będzie zaufać liście. Nie zadowalając się podaniem wszystkich niezbędnych informacji o restauracji, takich jak godziny otwarcia czy telefon, wskaże również rodzaj kuchni, która jest praktykowana, a także punktację i punktację za podobieństwo.

Ten wynik będzie się różnić w zależności od ocen, które wystawiłeś w innych restauracjach, ale po raz kolejny pomoże Ci w podjęciu decyzji i określeniu, czy dany lokal może Ci się spodobać.

Korzystaj z Map Google w trybie offline

Czasami odłączenie jest koniecznością. I możesz być typem, który myśli nieszablonowo i wybiera odosobnione miejsca do odpoczynku.

Jeśli tak jest, bardzo prawdopodobne jest, że jesteś daleko od dostępu do internetu, co niewątpliwie będzie dla Ciebie problemem, gdy będziesz chciał ruszyć w drogę. Na szczęście Google zaplanowało hit i dlatego możliwe jest zapisywanie map lokalnie na telefonie.

Może się to również przydać, gdy np. wyjeżdżasz za granicę i nie masz odpowiedniej paczki:

 1. Uruchom Mapy Google;
 2. Dotrzyj do lokalizacji, którą chcesz nagrać lokalnie;
 3. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni poziom powiększenia do swoich potrzeb;
 4. Długie naciśnięcie dowolnej części ekranu;
 5. Przewiń niebieskie przyciski na dole;
 6. Kliknij przycisk „Pobierz”;
 7. Następnie Mapy Google podzielą mapę;
 8. Wybierz obszar, który Cię interesuje;
 9. Potwierdź, dotykając „Pobierz”;

Uważaj jednak, ponieważ karty zajmują miejsce. Dlatego warto pamiętać o ich usunięciu, gdy już ich nie potrzebujesz.

Wybierz miejsca i uporządkuj je na listach

Nieco powyżej widzieliśmy, jak łatwo jest znaleźć (dobrą) restaurację z Google Maps. Jednak rozwiązanie nie ogranicza się do tych miejsc. Tak naprawdę wszystkie firmy, przedsiębiorstwa i ośrodki kultury mogą stworzyć swój własny profil i pojawić się w bazie danych rozwiązania.

Jeśli jednak planujesz podróż, warto wcześniej poszukać miejsc, które warto odwiedzić. Aby się uczyć, ale też odłożyć je na bok.

Dobra wiadomość, Mapy Google umożliwiają zapisywanie miejsc, a następnie porządkowanie ich na liście:

 1. Uruchom Mapy Google;
 2. Poszukaj rodzaju miejsca;
 3. Przejdź do formularza miejsca;
 4. Dotknij swojego znacznika;
 5. Wybierz listę, w której chcesz ją zapisać;

Następnie wystarczy wrócić do ekranu głównego Map Google i dotknąć przycisku „Zapisane”, aby znaleźć swoje listy i zapisane tam miejsca. Usługa pozwala oczywiście na stworzenie kilku różnych list dla lepszej organizacji.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up