Organizują imprezę na TikTok: 149 aresztowań

29/05/2021 11:06

Jakie kryteria wybrałbyś, aby powiedzieć, że impreza zakończyła się sukcesem? W każdym razie, jeśli musimy oceniać jakość imprezy na podstawie liczby aresztowań, wygrywa wydarzenie o nazwie „Adrian's Kickback”. W weekend 22 maja tysiące ludzi wyszło na ulice Huntington Beach w Kalifornii, aby wziąć udział w imprezie zorganizowanej na TikTok. „Zaproszenie” stało się wirusowe w sieci społecznościowej, a wraz z liczbą uczestników i incydentami, które miały miejsce, policja w końcu wkroczyła na miejsce zdarzenia i zatrzymała 149 osób.

Wszystko zaczęło się w środę, 19 maja, kiedy użytkownik TikTok adrian.lopez517 zamieścił post związany z jego przyjęciem urodzinowym. Post brzmiał „RETROCESO ADRIANA” z datą i godziną: 22 maja o godzinie 19:30. Od sobotniego wieczoru hashtag #AdriansKickback miał już ponad 180 milionów wyświetleń na TikTok.

Kredyty z Pixabay

Przed dniem wydarzenia wiele osób w mediach społecznościowych zamieściło posty pokazujące ich entuzjazm do dołączenia do imprezy. Niektórzy nawet powiedzieli, że wyjeżdżają z Puerto Rico, aby wziąć udział w uroczystości. Inni opublikowali filmy pokazujące, jak się przygotowują.

Czai się policja

Fani opublikowali tysiące filmów z wydarzenia na TikTok, ale funkcjonariusze policji w Huntington Beach również odpowiedzieli, informując opinię publiczną, że są świadomi imprezy i uważnie śledzą jej rozwój.

We wczesnych godzinach porannych w sobotę 22 maja biesiadnicy zaczęli napływać do miasta Huntington Beach na imprezę, a impreza trwała do późnych godzin nocnych, chociaż miejskie plaże zwykle zamykane są o 22:00. Imprez nie można było powstrzymać na plażach, ponieważ ludzie zaczęli napadać na ulice, tańcząc do ogłuszającej muzyki i zapalając fajerwerki.

Ustalono godzinę policyjną

Ponieważ biesiadnicy nie wydawali się chętni do zatrzymania się, policja uznała imprezę za nielegalne zgromadzenie około 2:30 rano, a nawet policja zdecydowała o wprowadzeniu godziny policyjnej w centrum miasta do 5:30 rano.W tym okresie policjanci patrolowali w strojach bojowych. Według lokalnych mediów policja użyła nieśmiercionośnej amunicji, aby rozproszyć tłum. Reporter z Los Angeles wspomniał również o używaniu kulek do paintballa i pieprzowych. Wiemy, że niektóre sklepy i samochody policyjne zostały zdewastowane.

Przed akcją policji uczestnicy imprezy uciekali wszędzie, paląc samochody i odpalając fajerwerki. Ostatecznie aresztowano 121 osób dorosłych i 28 nastolatków w związku z wydarzeniem, powiedzieli funkcjonariusze policji w Huntington Beach.

Od czasu tego incydentu wydaje się, że wszystkie filmy na koncie Adriana TikTok zniknęły.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up