Najwięksi piraci mangi skazani w Japonii

05/06/2021 10:18

W 2019 r. Romi Hoshino, administrator strony manga hacking MangaMura, w końcu wpadł w ręce sprawiedliwości po miesiącach spędzonych w ukryciu. Jego aresztowanie miało miejsce w Manili. Następnie został wysłany do Japonii na sąd. Romi Hoshino jest oskarżony o naruszenie praw autorskich.

Przed jego aresztowaniem w lutym 2018 r. władze zamknęły witrynę MangaMura. Ta stworzona w 2016 r. strona oferowała internautom nieco ponad 60 tys. mang. Możemy to powiedzieć MangaMura to był koszmar dla posiadaczy praw autorskich. W rzeczywistości był bardzo popularny wśród Hotakusów. Przed zamknięciem witrynę odwiedzało miesięcznie około 100 milionów osób.

Kredyty Pexels

Romi Hoshino został niedawno osądzony w Sądzie Okręgowym w Kukuoka w Japonii. Oprócz spędzenia kilku lat za kratkami, będziesz musiał zapłacić wysoką grzywnę.

Trzy lata więzienia i dwie grzywny

Witryna MangaMura kosztowała przemysł mangi miliardy dolarów w Japonii. Jak ujawniło stowarzyszenie Content Distribution Surveillance Association (CODA), straty wyniosły około 2,93 miliarda dolarów między utworzeniem witryny a jej zamknięciem. Jednak właściciele praw autorskich mogą się pocieszyć, mówiąc, że sprawiedliwość nie była pobłażliwa wobec Romiego Hoshino.

Pod koniec procesu został skazany na trzy lata więzienia. Romi Hoshino również będzie musiał zapłacić dwie grzywny. Pierwsza to 10 milionów jenów (75 000 euro). Druga kara to 62 miliony jenów (464.000 euro).

Przeczytaj także: RomUniverse przegrał z Nintendo

Decyzja zatwierdzona przez wydawnictwo Shueisha

Ogłaszając ten werdykt, prokurator podkreślił powagę czynów Romiego Hoshimo. Według niego to, co zrobił 29-latek, to: „Wysoce nielegalne. " Dodał, że jego działania mogą zagrozić rozwojowi kultury.

Większość właścicieli praw autorskich ucieszyła się z ogłoszenia wyroku uzyskanego przez Romi Hoshimo. Słynne wydawnictwo Shueisha nie kryło radości.

„Wyrok więzienia jest odpowiedni. Mamy nadzieję, że przyniesie to efekt odstraszający ”, włączony.

Zobaczymy, czy to rzeczywiście wystarczy, aby odstraszyć innych administratorów witryn hakerskich.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up