90% skuteczna szczepionka nawet przeciwko wariantom

17/06/2021 20:17

Według najnowszych wiadomości szczepionka Novavax przeciwko Covid-19 jest bardzo skuteczna w walce z chorobą. Producent ogłosił w poniedziałek, 14 czerwca, że ​​badanie na dużą skalę wykazało, że szczepionka o nazwie NVX-CoV2373 była ponad 90% skuteczne przeciwko SARS-CoV-2, w tym warianty.

Podczas badania naukowcy przeprowadzili testy w 119 miejscach zlokalizowanych w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Łącznie w kampanii oceniającej skuteczność, bezpieczeństwo i immunogenność szczepionki wzięło udział 29 960 osób. Według producenta osiągnięto 100% ochronę przed umiarkowanymi i ciężkimi chorobami, a także ogólną skuteczność 90,4%.

Strzykawka
Pixabay kredyty

Novavax z siedzibą w stanie Maryland zamierza ubiegać się o zezwolenie na stosowanie swojej szczepionki do trzeciego kwartału 2021 r. Dzięki temu do końca trzeciego kwartału firma będzie w stanie wyprodukować 100 milionów dawek miesięcznie, a następnie 150 milionów dawek miesięcznie. miesiąc do końca roku.

Rozwiązanie problemu braku szczepionek

Dzisiaj, podczas gdy większość bogatych krajów poczyniła już wielkie postępy w uodpornianiu swoich populacji, sytuacja jest zupełnie inna w krajach biednych. W porównaniu z Grupą Siedmiu uprzemysłowionych mocarstw i innymi bogatymi krajami, wskaźnik szczepień w krajach najbiedniejszych jest znacznie niższy.

Według statystyk Banku Światowego nierównowaga w liczbie dawek podawanych między G7 a krajami rozwijającymi się wynosiłaby 73 do jednego.

Stanley C. Erck, prezes i dyrektor generalny Novavax, powiedział, że firma jest bliższa możliwości zaspokojenia krytycznych i trwałych globalnych potrzeb zdrowotnych w zakresie dodatkowych szczepionek przeciwko Covid-19.

„Novavax kontynuuje pracę z poczuciem pilności, aby wypełnić żądania regularyzacji i dostarczyć szczepionkę, zbudowaną na dobrze zrozumianej i sprawdzonej platformie, do świata, który wciąż ma ogromne zapotrzebowanie na szczepionki” – dodał.

Przeczytaj także: Zegar biologiczny miałby wpływ na skuteczność szczepionek

Szczepionka łatwiejsza do przechowywania i dystrybucji.

Kolejną zaletą szczepionki Novavax jest to, że nie wymaga ona bardzo niskich temperatur do przechowywania, w przeciwieństwie do niektórych konkurencyjnych szczepionek.

Novavax ogłosił, że NVX-CoV2373 pozostaje stabilny, gdy jest przechowywany w temperaturze od 2°C do 8°C. W ten sposób możliwe będzie wykorzystanie istniejących kanałów dostarczania szczepionek do dystrybucji na całym świecie. Ułatwi to transport i podawanie dawek w krajach ubogich, gdzie infrastruktura zdrowotna jest jeszcze słabo rozwinięta.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up