Nowoczesna szczepionka skuteczna u młodzieży

25/05/2021 17:00

Nowoczesny chodź wygłosić ważne ogłoszenie. W komunikacie prasowym dostępnym na ten adresfirma twierdzi, że jej szczepionka okazała się skuteczna u nastolatków w wieku od 12 do 17 lat podczas wstępnych testów wewnętrznych.

Teraz zapytasz Food and Drug Administration (FDA) zezwalają na stosowanie szczepionki u młodych ludzi.

Kredyty z Pixabay

Moderna była jedną z pierwszych osób, które opracowały szczepionkę chroniącą przed Covid-19.

Szczepionka Moderna zadziała na nastolatki

Podobnie jak Pfizer-BioNTech, firma zdecydowała się polegać na technologii komunikacyjnego RNA (MRNA), aby pomóc naszym organizmom nauczyć się chronić przed SARS-CoV-2, wirusem wywołującym chorobę, która zabiła ponad trzy miliony ludzi na całym świecie.

Wydaje się, że niezwykle skuteczna u dorosłych szczepionka może również chronić najmłodszych spośród nas. W każdym razie tak ujawniło badanie kliniczne przeprowadzone z udziałem 3732 uczestników.

Test, o którym mowa, został zorganizowany nieco wcześniej w tym roku. Dwie trzecie uczestników otrzymało szczepionkę, a jedna trzecia otrzymała placebo. Czternaście dni później w grupie, która otrzymała zastrzyki placebo, zidentyfikowano cztery przypadki Covid-19.

Wniosek zostanie złożony do FDA.

Natomiast w przypadku drugiej grupy naukowcy odkryli, że szczepionka była skuteczna w 93%. Oznacza to, że wskaźnik wydajności jest zbliżony do tego osiągniętego dla dorosłych odbiorców.

Dlatego Moderna jest przekonana o skuteczności swojej szczepionki u młodzieży, aw komunikacie prasowym firma wskazuje, że zamierza złożyć wniosek o zezwolenie do FDA. Jeśli ta ostatnia potwierdzi wyniki badań, Moderna stanie się drugą firmą oferującą szczepionkę, która może być stosowana u nastolatków.

Nagroda trafia do firmy Pfizer-BioNTech, która jako pierwsza uzyskała upragnione zezwolenie.

Druga szczepionka przeciwko Covid-19, którą można stosować u młodzieży

Chociaż Covid-19 dotyka ludzi w każdym wieku, choroba jest nadal mniej niebezpieczna dla nastolatków. Faktem jest, że ta ostatnia może również rozwinąć ciężkie postacie choroby, a nawet zostać dotknięta długotrwałym Covid. Tym bardziej, jeśli mają współistniejące czynniki.

W tym kontekście ważne jest ustalenie, czy szczepionki opracowane w celu zwalczania Covid-19 oferują taką samą skuteczność u nieco młodszej grupy odbiorców. Co właśnie wydaje się mieć miejsce w tym przypadku.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up