Zobacz wyjaśnienie i analizę zakończenia dla mnie

13/01/2022 18:11

See for Me autorstwa Randalla Okity to kanadyjski thriller, który został wydany 7 stycznia 2022 roku, po jego publicznej premierze na festiwalu filmowym Tribeca w 2021 roku 10 czerwca 2021 roku.

Thriller o inwazji na dom, See for Me, zabiera widzów w podróż przez Sophie, graną przez Skyler Davenport, byłą narciarkę olimpijską, której obiecująca kariera została przerwana przez utratę wzroku.

Zrażona Sophie, która jest również bardzo niezależna, wykonuje różne prace jako opiekunka w ustronnych rezydencjach, aby trzymać się z dala od swojej nadopiekuńczej matki.

Jej uraza sprawiła, że ​​Sophie stała się kleptomanką i kradnie różne niewykrywalne przedmioty z tych willi, aby szybko zarobić.

Jednonocna przygoda Sophie

Na początku dramatu intruzów See for Me Sophie zajmie się majątkiem Debry, granym przez Laurę Vandervoort.

Laura jest niedawno rozwiedzioną zamożną kobietą, która wybrała się na samotne wakacje, pozostawiając swoją posiadłość pod opieką Sophie.

zobacz dla mnie
See for Me (Credit: Wildling Pictures i Di Brina Film)

Gdy tylko Sophie przybywa do rezydencji, zostaje przypadkowo zablokowana i korzysta z aplikacji naprowadzającej „See for Me”, aby uzyskać pomoc. Tutaj Sophie jest połączona z Kelly, graną przez Jessicę Parker Kennedy, byłego żołnierza, który wykorzystuje swoje umiejętności, aby poprowadzić Sophie do rezydencji.

Tej samej nocy trzej złodzieje o imieniu Otis, grany przez George'a Tchortova, Dave, grany przez Joe Pingue'a i Ernie, grany przez Pascala Langdale'a, włamują się do rezydencji, szukając tajnego sejfu do otwarcia. Pracują pod okiem szefa Rico, granego przez Kim Coates, rozwiedzionego męża Debry.

Wkrótce Sophie i złodzieje zauważają nawzajem swoją obecność i chwytają Sophie. Ze względu na telefon Sophie pod 911, agentka Brooks, grana przez Emily Piggford, pojawia się na miejscu, aby zbadać sprawę.

Zobacz wyjaśnienie zakończenia dla mnie

Sophie próbuje dogadać się ze złodziejami, oferując siebie jako równorzędną partnerkę w ich planie w zamian za pomoc w pozbyciu się policjanta. Jednak plan się nie udaje i policjant ginie.

Zszokowana Sophie chowa się i ponownie szuka pomocy Kelly.

zobacz dla mnie
See for Me (Credit: Wildling Pictures i Di Brina Film)

Sophie jest teraz w posiadaniu broni Brooka, a Kelly prowadzi ją przez dom, zmuszając ją do otwartego ognia do włamywaczy. Chociaż wyraźnie czuje się niekomfortowo w tym akcie, Sophie udaje się pokonać wszystkich trzech intruzów tuż przed tym, jak jej telefon się rozładowuje.

W tym czasie na scenie pojawił się również Rico, a po walce Sophie udaje się go pokonać, nawet bez pomocy Kelly.

Zakończenie See for Me pokazuje, że Sophie wychodzi zwycięsko iz nową radością życia po tym zmieniającym życie doświadczeniu. Jest widziana z powrotem na stokach narciarskich wraz z Camem i jej nową przyjaciółką Kelly.

Recenzja See for Me: nasze podejście do filmu

Film See for Me, nakręcony głównie w zaciemnionej rezydencji, przypomina klasyk Audrey Hepburn z 1967 roku „Wait Until Dark”.

Skyler Davenport znakomicie zagrała jako niedowidząca Sophie w tym porywającym dramacie.

Film nie przedstawia Sophie jako postaci jednowymiarowej i dodał kilka warstw do jej osobowości. Pomimo strachu i niekorzystnej sytuacji z powodu wad wzroku, pod koniec filmu okazuje się, że jest najsilniejsza ze wszystkich. Jego charakter jest złożony i nie można go nazwać dobrym czy złym.

Oprócz Skyler Davenport, Jessica Parker Kennedy jako Kelly, Laura Vandervoort jako Debra, Kim Coates jako Rico i wszyscy inni aktorzy również odegrali swoje postacie z dużym uznaniem.

Reżyser Randall Okita również wykonał świetną robotę, sprawiając, że film jest tak ekscytujący do oglądania.

Jednak zdjęcia nie były tak imponujące. Oświetlenie jest czasami zbyt ciemne, aby publiczność mogła cokolwiek zobaczyć, co prawdopodobnie jest celowe, ale nie czyni go zbyt atrakcyjnym wizualnie.

Pomimo dość prostej i nadużywanej historii, See for Me jest pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, dzięki czemu widzowie są pochłonięci przez cały film. Zmuszony do trzymania widzów w ryzach, See for Me jest zdecydowanie warty obejrzenia. Gdybyśmy mieli go ocenić, prawdopodobnie dalibyśmy mu 75/100.

Zobacz dla mnie

Recenzja See for Me: nasze podejście do filmu

Film See for Me, nakręcony głównie w ciemnej rezydencji, przypomina klasykę Audrey Hepburn z 1967 roku „Wait Until Dark”. Skyler Davenport znakomicie zagrała jako niedowidząca Sophie w tym porywającym dramacie. Film nie przedstawia Sophie jako postaci jednowymiarowej i dodał kilka warstw do jej osobowości. Pomimo strachu i niekorzystnej sytuacji z powodu wad wzroku, pod koniec filmu okazuje się, że jest najsilniejsza ze wszystkich. Jego charakter jest złożony i nie można go nazwać dobrym czy złym. Oprócz Skyler Davenport, Jessica Parker Kennedy jako Kelly, Laura Vandervoort jako Debra, Kim Coates jako Rico i wszyscy inni aktorzy również odegrali swoje postacie z dużym uznaniem. Reżyser Randall Okita również wykonał świetną robotę, sprawiając, że film jest tak ekscytujący do oglądania. Jednak zdjęcia nie były tak imponujące. Oświetlenie jest czasami zbyt ciemne, aby publiczność mogła cokolwiek zobaczyć, co prawdopodobnie jest celowe, ale nie czyni go zbyt atrakcyjnym wizualnie. Pomimo dość prostej i nadużywanej historii, See for Me jest pełna napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, dzięki czemu widzowie są pochłonięci przez cały film. Zmuszony do trzymania widzów w ryzach, See for Me jest zdecydowanie warty obejrzenia. Gdybyśmy mieli go ocenić, prawdopodobnie dalibyśmy mu 75/100.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up