Wyjaśnienie zakończenia Don't Look Up: Czy kometa naprawdę uderzyła w Ziemię w odcinku „Don't Look Up”?

24/12/2021 12:07

Nowy film Adama McKaya „Nie patrz w górę” ma wiele warstw do przestudiowania. Analizujemy kulminację i prawdziwy cel filmu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tej satyrycznej komedii science fiction.

Ostrzeżenie: ten post zawiera spoilery dotyczące „Nie patrz w górę”. Długo oczekiwany, pełen celebrytów film satyryczny Netflix „Nie patrz w górę” W końcu wylądował i na pewno zabiera nas w emocjonalną podróż.

Film, napędzany przez scenarzystę i reżysera Adama McKaya, najbardziej znanego z takich filmów jak „Wielki film krótkometrażowy”, „Wice” i „Bracia przyrodni”, zaczyna się w zabawny sposób, w którym wybitni celebryci zamieniają się słowami w obliczu zbliżającej się apokalipsy. powoli wyłania się jako fabuła, która zmusza do myślenia.

Film Adama McKaya „Nie patrz w górę” ma wiele fascynujących warstw do zbadania. Film daje nam niesamowity obraz ludzkości w tej chwili, coś, co dwa lata temu wydawałoby się absolutnie absurdalne, ale teraz jest dokładne i wstrząsające w świetle obecnych okoliczności na świecie. Film pasuje jako czyste lustro naszych czasów w śmiertelnym życiu.

W filmie „Don't Look Up” występują Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep, Rob Morgan, Jonah Hill, Cate Blanchett, Timothée Chalamet i wiele znajomych twarzy.

Nie szukaj wyjaśnionego zakończenia (Źródło zdjęcia: Netflix)

Nie szukaj fabuły: o co chodzi?

„Don't Look Up” zaczyna się od Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence), absolwentki astronomii na Michigan State University, która odkrywa, że ​​gigantyczna kometa wielkości góry zmierza prosto na Ziemię z obrzeży galaktyki, co natychmiast informuje jego profesor astronomii, dr Randall Mindy (Leonardo DiCaprio).

Wtedy twój profesor obliczy, że ścieżka asteroidy przecina ziemską i że kolizja na poziomie ekstynkcji nastąpi za około sześć miesięcy i 14 dni, wyniszczając w tym procesie całe życie.

Duet, wraz z kolegą naukowym dr Teddy Oglethorpe (Rob Morgan), przenoszą swoje odkrycia do Białego Domu, ale spotykają się z obojętnością prezydent Janie Orlean (Meryl Streep) i jej szefa personelu Jasona Orlean (Jonah Hill). ), który jest także jego pochłoniętym sobą synem.

„Czas, to po prostu okropne, to znaczy, po prostu siedzimy i oceniamy” – mówi im prezydent, potwierdzając, że będzie miał do oceny swoich własnych ludzi ze szkoły Ivy League.

Jednak niedługo po tym, jak udostępnią te istotne informacje opinii publicznej, zdają sobie sprawę, że nikt nie wydaje się zaciekawiony ani zaniepokojony zbliżającym się zniszczeniem świata.

To wszystko byłoby śmieszne, gdyby nie wydawało się to tak bliskie rzeczywistości. Jedyną rzeczą, która powinna mieć znaczenie dla wszystkich na planecie, jest znalezienie sposobu na uniknięcie zniszczenia wszelkiego życia, ale jest on wyzwalany w sezonie wyborów uzupełniających, a później w rozpadzie celebryty.

Wiadomość w końcu krąży w mediach i ogłasza się wystrzelenie statku kosmicznego, który może uderzyć i odchylić kometę, ratując planetę.

Operacja zostaje jednak odwołana w połowie lotu, kiedy Peter Isherwell (Mark Rylance), miliarder technologiczny i znany finansista prezydenta Janie Orlean, odkrywa, że ​​kometa składa się z bilionów dolarów cennych minerałów, które zostały uznane za nieprzydatne w świat Ziemia. .

Następnie Biały Dom planuje komercyjną manipulację kometą poprzez zgniatanie jej w celu zmniejszenia jej rozmiaru i odzyskanie fragmentów.

Świat staje się wtedy ideologicznie rozbieżny między tymi, którzy domagają się zniszczenia komety, tymi, którzy krytykują nieuzasadnione sianie paniki, a tymi, którzy zaprzeczają istnieniu komety.

Tymczasem Kate wraca do domu w Michigan i rozpoczyna związek z chłopcem o imieniu Yule (Timothée Chalamet). Randall zaczyna romansować z prezenterką talk show Brie Evantee (Cate Blanchett).

Nie szukaj wyjaśnionego zakończenia (Źródło zdjęcia: Netflix)

Nie patrz w górę Wyjaśnienie zakończenia: Czy kometa uderzyła w Ziemię w odcinku „Don't Look Up”?

Zamiar odzyskania materiałów komety zawodzi, pozostawiając im, wraz z grupą bogatych Amerykanów, ucieczkę statkiem kosmicznym zaprojektowanym w celu znalezienia najbliższej planety nadającej się do zamieszkania.

Jednak zostawiają Jasona w tyle. Przed ucieczką Orlean oferuje Randallowi miejsce na statku, ale ten odrzuca ją, chcąc spędzić ostatnie chwile w towarzystwie Kate, jej rodziny, Yule i Teddy'ego.

Kometa uderza podczas obiadu, gdy Ziemia zostaje zniszczona, podczas gdy statek prezydencki opuszcza planetę w samą porę w poszukiwaniu nowej siedziby ludzkości..

Kometa w końcu uderza w Ziemię i eliminuje wszystkich.

Nie szukaj wyjaśnionego zakończenia (Źródło zdjęcia: Netflix)

Wyjaśnienie sceny ze środkowych napisów „Don't Look Up”

Statek prezydencki ze wszystkimi członkami udaje się uciec z Ziemi, uciekając na inną planetę. Ale podczas sceny z napisami „Don't Look Up” widzimy, że nie są w stanie się obronić.

Grupa odżywa ze swoich marzeń, ale zanim naprawdę mogą cieszyć się nowym życiem, ogromne i dziwne stworzenie atakuje prezydenta Orlean. W miarę pojawiania się kolejnych stworzeń, zakłada się, że wszystkie zostały zabite przez te dziwne stworzenia.

Wyjaśnienie sceny po napisach „Nie patrz w górę”

Tuż przed końcem filmu mamy ostatnią scenę. W gruzach komety uderzającej w Ziemię wyłania się Jason (Jonah Hill), krzyczy za matką, zastanawia się, czy matka wciąż wraca, i rejestruje konsekwencje na swoim telefonie.

Oczywiście, skoro wszyscy inni na Ziemi prawdopodobnie nie żyją, nikt nie zobaczy jego wideo. „Don't Look Up” jest teraz transmitowane na Netflix; możesz go stamtąd przesyłać strumieniowo.