Finch Toma Hanka wyjaśniony i recenzja: Czy Finch umiera w filmie?

3 lata ago

Zięba to jest dramat sci-fi podąża za tytułowym inżynierem i wynalazcą, który jest jednym z ostatnich żyjących ludzi w postapokaliptyczny świat.

Finch, grany przez Tom HanksJest jedynym człowiekiem w promieniu wielu mil, który nie ma nikogo oprócz ukochanego psa i robota do towarzystwa. Wyruszasz w niezwykle trudną podróż, aby znaleźć bezpieczeństwo dla swojego psa.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o filmie.

Czym jest fabuła Fincha?

Na początku filmu widzimy Fincha, ubranego w kombinezon radiacyjny, szukając pożywienia po zrujnowanym mieście Św. Ludwik z twoim robotem, Dewey.

Jednak prognoza pogody ostrzega przed nadchodzącym gwałtownym nadejściem Burza piaskowa i zmusza go do przerwania wizyty i powrotu do swojego schronienia.

Okazuje się, że odwrócił Tai Laboratorium Badań Technologii Kosmicznych, gdzie pracował jako wynalazca technologii, w swoim schronieniu.

Zięba
Tom Hanks na Finchu (Źródło zdjęcia: Apple TV +)

Po zdjęciu skafandra radiacyjnego widzimy, że protagonista jest w dość złym stanie, najwyraźniej z powodu ilość promieniowania który cierpiał przez ostatnie dziesięć lat i prawdopodobnie wkrótce umrze.

Po karmieniu Dobry rok, jego pies, grany przez psa ratownika, Seamusa, zaczyna pracować nad swoim kolejnym wynalazkiem, humanoidalny robot.

Ładuje informacje z niezliczonych książek do robota, starając się, aby był jak najbardziej ludzki.

Otrzymasz jednak ostrzeżenie o śmiertelna burza które dotrą do St. Lois w ciągu 24 godzin, co potrwa co najmniej 40 dni.

Z tego powodu musi szybko zakończyć pozostałą pracę z robotem i natychmiast opuścić teren.

Nosi Goodyeara i jego nieco niezdarnego i świeżo zmontowanego humanoida, Jeff (wyrażone i zinterpretowane przez Caleb Landry Jones), w kamperze zasilanym energią słoneczną, jadącym na zachód do Święty Franciszek, ten Most złotej bramy być specyficznym.

Zięba
Obrazy nieruchome z filmu Finch: (Źródło zdjęcia: Apple TV +)

Podczas podróży kontynuuje szkolenie Jeffa, aby zadbaj o dobry roka także podstawy przetrwania na tej pustyni.

Co powoduje apokaliptyczne wydarzenia w Finch?

W filmie stwierdzamy, że ogromny rozbłysk słoneczny uderzył w ziemię dziesięć lat temu i spowodował warstwa ozonowa drastycznie uszczuplone.

Od tego czasu ilość promieniowania i wzrost temperatury ziemi sprawił, że jego powierzchnia nie nadaje się do wszystkich rodzajów pomieszczeń i roślinności.

Wszystkie instalacje elektryczne również uległy zniszczeniu.

Jednak, jak błysk światła, pod koniec filmu stwierdzamy, że warstwa ozonowa zaczyna się goić samo w sobie, pokazując, że jest jeszcze jakaś nadzieja dla ludzkości.

Dlaczego Finch desperacko chce dostać się na most Golden Gate?

Zięba ujawnić swoją przeszłość do Jeffa po drodze, mówiąc mu, że jego ojciec, który był inżynierem w wojsku i budował mosty, miał… porzucił matkę, jeszcze przed urodzeniem Fincha.

Jednak w swoje piętnaste urodziny otrzymał od ojca pocztówkę ze zdjęciem mostu Golden Gate wraz z wiadomością, że pewnego dnia chce spotkać się z Finchem.

Finch zawsze miał nadzieję odwiedzić most Golden Gate i spotkać swojego ojca, ale jakoś nigdy nie odbył tej podróży.

Kiedy więc widzi zbliżającą się śmierć, postanawia wyruszyć w tę podróż, aby poczuć się bliżej ojca.

Zięba
Obrazy nieruchome z filmu Finch: (Źródło zdjęcia: Apple TV +)

Dlaczego Finch stworzył Jeffa?

Krótka retrospekcja pokazuje, jak Finch natknął się na Goodyeara. Jakiś czas temu był świadkiem śmierci duetu matka-córka z rąk strzelca, a on nie zamierzał nic z tym zrobić.

Był słodki pełen winy o tym, a kiedy znalazł Goodyeara w plecaku dziewczyny, adoptował psa, znajdując w ten sposób swoje odkupienie. Świadom, że jego dni są policzone, stworzył Jeff zaopiekuje się Goodyearem.

Wyjaśnienie zakończenia Fincha: Czy Finch umiera w filmie?

Finch dołożył wszelkich starań, aby Jeff był idealnym towarzyszem Goodyeara.

Jak dotrą San FranciscoFinch jest mile zaskoczony, że warstwa ozonowa nad San Francisco goi się, a poziom promieniowania jest znacznie niższy.

Po długim czasie jest narażony na zdrowe słońce mówi a także znaleźć trzepoczące motyle i rosnącą roślinność. Nosi nawet biały garnitur, o który prosił, aby mógł go założyć, by zaimponować ojcu.

Zięba
Ramki do filmów Finch: (Źródło zdjęcia: Apple TV +)

Niestety, nie żyjesz długo, aby cieszyć się tym wszystkim i odetchnij ostatnimi dniami wewnątrz kampera.

Jeff kremuje swoje ciało i może teraz odczuwać ludzkie emocje, a nawet opłakiwać jego śmierć.

Jeff znajduje ukojenie w towarzystwie Goodyeara i jeździ motorem do Golden Gate Bridge, by spełnić umierające życzenie Fincha.

Co Jeff i Goodyear przejść przez most i spojrzeć na morze, Jeff zostawia na moście pocztówkę ojca Fincha. Finch nie mógł dostać się na most Golden Gate, ale jego część tak.

Finch z powodzeniem przyswoił ludzkie emocje do Jeffa, który może pozostać przyjacielem i towarzyszem Goodyeara do końca życia.

Recenzja Fincha: Tom Hanks trzyma film jedną ręką.

Nic dziwnego, że legendarny aktor Tom Hanks, który bez pomocy dźwiga ten film na ramionach, zaprezentował genialną kreację.

Zięba
Ramki do filmów Finch: (Źródło zdjęcia: Apple TV +)

Caleb Landry Jones i Seamus the Dog dodali elementy humoru do skądinąd ponurej historii, przypominając nam po raz kolejny, że nie powinniśmy brać naszej planety Ziemi za pewnik.

Reżyser zdjęć, Jo Willems, znakomicie nakręcił suchy krajobraz w filmie. Miguel Sapocznik rozsądnie wyreżyserował film.

Jednak 115 minut długości tego filmu to za dużo dla tak cienkiej fabuły jak ta.

Finch był początkowo nazywany „BIOSem” w swoim ogłoszeniu z października 2017 r.

Universal Pictures wyda go w kinach w Stanach Zjednoczonych 2 października 2020 roku.

Jednak ze względu na sytuację pandemii Covid-19 było to przemianowany Finch i został wydany dnia 5 listopada 2021 w Apple TV+.

Zięba

Recenzja Fincha: czy warto się temu przyjrzeć?

Tak! Film wart obejrzenia. Legendarny aktor Tom Hanks samodzielnie i znakomicie grając niósł film na swoich barkach. Caleb Landry Jones i Seamus the Dog dodali elementy humoru do tej ponurej historii, przypominając nam po raz kolejny, aby nie brać naszej planety za pewnik. Reżyser zdjęć Jo Willems znakomicie sfilmował jałowy krajobraz filmu. Miguel Sapochnik wyreżyserował film z wrażliwością. Jednak 115-minutowy czas działania tego filmu jest zbyt długi dla fabuły tak cienkiej jak ta. Gdybyśmy się zakwalifikowali, dalibyśmy temu filmowi 78/100.

Powiązane posty

Go up