Dopesick – podsumowanie i zakończenie pierwszego sezonu: Finnix znajduje swoje odkupienie?

20/11/2021 08:16

Być może brałeś udział w wielu dramatach sądowych, ale pierwszy sezon Dopesick miał inny ton i element, który go ukształtował.

ten Historia dotyczy opioidów fałszywie sprzedawanych przez jednego z największych gigantów farmaceutycznych o nazwie Purdue Pharma..

Problemy medyczne, które spowodował ten lek, spowodowały, że ludzie zaczęli się kojarzyć i walczyć z niewłaściwymi działaniami firmy.

Program pokazał, jak wielcy giganci są często prześcigani w procedurze sali sądowej, albo w jakiś dziwny sposób, albo wykorzystując luki w systemie i zajmując się swoimi sprawami.

To samo dzieje się również tutaj, ponieważ firma ma przeciwko niej liczne procesy sądowe w ponad 25 stanach i nadal pozytywnie sprzedawała ten lek w kraju bez przeszkód ze strony władz..

Podsumowanie sezonu 1 firmy Dopesick: Bitwa z Purdue Pharma

Dopesick Season 1 to kompletny pakiet dramatów sądowych, w którym pokazano kilka rzeczy o tym, jak giganci farmaceutyczni na całym świecie kupują leki, nawet jeśli nie są one dobre dla konsumenta, nadal są sprzedawane za sam zysk, jaki osiągają.

Program staje się bardzo bliski, ponieważ pokazuje, jak zwykli ludzie, tacy jak ty, mogą zjednoczyć się przeciwko występkom wybitnych przemysłowców i walczyć o większe dobro.

Dopesick – podsumowanie i finał pierwszego sezonu
Dopesick Season 1 - Umowa Billy'ego rozwiązana (kredyty obrazkowe - Hulu)

Dopesick Season 1 ogranicza swoją historię przeciwko upadkowi zwykłych ludzi przeciwko gigantowi farmaceutycznemu Purdue Pharma, który był odpowiedzialny za kryzys opioidowy w Ameryce.

Ograniczony program zakończył się pozytywnym nastawieniem, ponieważ pokazał nam promyk nadziei, że możemy dokonać trwałej zmiany, jeśli będziemy walczyć razem.

Promień nadziei dla ludzi zostaje zwielokrotniony, gdy dr Art Van Zee dołącza do ich protestu; Finnix również do nich dołącza, ponieważ chce odzyskać licencję medyczną.

Brownlee przedstawia mocny i przekonujący dowód przeciwko prawnikom Purdue; pierwszy twierdzi, że Friedman, Udell i Goldenheim mają w tym przypadku szerszą perspektywęProkuratorzy twierdzą jednak, że trio złożyło w sądzie fałszywe zeznania, ale teraz wydaje się to nie mieć sensu.

Cóż, w Purdue umowa Billy'ego została rozwiązana przez wyższe władze w Purdue Pharma.

Uważają, że Billy jest odpowiedzialny za ukradzioną taśmę.

Podczas gdy Billy stale odmawia przyjęcia zarzutów stawianych przeciwko niemu, jeśli myślimy o tym z ponurego punktu widzenia, to sam Billy powinien ułatwić kradzież taśm, jeśli sam ich nie ukradł za wszelką cenę.

Zapytany przez Billy'ego, Mountcastle'a i byłego szefa Ramseyera o taśmę, odpowiada, że ​​nie ukradł taśm, ale sugeruje, że taśmy musiały być uszkodzone.

Ale sprawy zaczynają odbierać swoje żniwo, gdy tylko taśmy są nagrywane w biurze w Mountcastle, co niewątpliwie zmartwiłoby kierownictwo Purdue.

Gdy zbliżaliśmy się do końca pierwszego sezonu Dopesick, zauważyliśmy, że historia zaczęła się zmieniać, gdy Purdue zaczął używać wszystkich narzędzi, które mogłyby działać jako kontrola uszkodzeń utraconej wartości marki.

Ten ruch był dość oczywisty, ponieważ byłaby to jedyna rzecz, jaką zrobiłaby solidna firma o ugruntowanej pozycji, aby uniknąć zatonięcia w grobie na rynku.

Sezon zakończył się, gdy Brownlee dostał 600 milionów dolarów ugody z Purdue Pharma, ale później został zwolniony ze swoich stanowisk po tym, jak Sacklers również zostali narażeni na winę w tym łańcuchu.

Finał pierwszego sezonu Dopesick wyjaśnił: Czy Purdue zdołał zmiażdżyć powstanie przeciwko nim?

Zacznijmy od tego, co stało się z Purdue Pharma, warto znać jakiś pretekst do tego samego.

Purdue Pharma, jeden z największych gigantów farmaceutycznych, wyprodukował lek na bazie opioidów o nazwie OxyContin; Ten lek został wprowadzony na rynek z wyraźnym zamiarem zdobycia ogromnej bazy rynkowej, która przyciągnęłaby znaczną ilość pieniędzy.

Richard Sackler odpowiada tutaj na niewłaściwą strategię marketingową przyjętą przez firmę do sprzedaży tego leku.

Kiedy ludzie zdali sobie sprawę, że to nie idzie dobrze po ich stronie, zaprotestowali i powstali przeciwko gigantowi. Ale Purdue dobrze znał system i próbował na wszelkie sposoby, aby ta sprawa nie trafiła do sądu.

Próbowali wdrożyć praktyki, takie jak zawarcie porozumienia finansowego z ludźmi, ale to im nie poszło dobrze iw końcu sprawy znalazły się na stole sędziowskim.

Cóż, twórcy Dopesick Season 1 nie próbowali nam powiedzieć, co się nie dzieje, pokazali nam, co się dzieje.

Purdue zrobiła to, co zrobiłaby każda inna duża firma; zaczęli wykorzystywać luki w systemie i naprawiać się.

Próbowali nawet zmienić dowody, które mogłyby w sposób poszlakowy udowodnić ich winę w sądzie.

Jedyną karą, jaką otrzymali, była egzekucja trzech dyrektorów firmy z niewielkimi zmianami.

Zostali eksmitowani z firmy, ale z wyższą władzą nic się nie stało.

Adwokaci Purdue próbowali upokorzyć zeznania w sądzie i usiłowali zmarginalizować wielu z nich, stwarzając korzystne sytuacje, aby nigdy nie trafili do sądu.

Nadal, Purdue jest jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie i sprzedawała opioidy do 2019 r., ponieważ firma otrzymała dziesiątki pozwów wniesionych przeciwko niej w ponad 25 stanach.

Finnix sezonu 1 firmy Dopesick: Finnix znajduje odkupienie?

Gdy zbliżaliśmy się do końca pierwszego sezonu Dopesick, zobaczyliśmy nagłą i nagłą przemianę dr Samuela Finnixa, który był jednym z najbardziej szanowanych lekarzy w społeczności Finch Creek, teraz uzależnił się.

Powód tutaj jest również bardzo oczywisty i nie zaskakujący.

Robi wszystko, aby pomóc swoim pacjentom zmagającym się z uzależnieniem; w tym procesie nie był w stanie uratować jednej ze swoich pacjentek, Betsy, która zmarła z przedawkowania.

Co sprawiło, że tego żałował, ale wiemy, że nie zrobił tego celowo. Miał on czysto pomóc ludziom, ale czasami elementy nie działają, co miało miejsce w przypadku Betsy.

Po śmierci Betsy zobaczyliśmy, że Finnix stał się bardziej świadomy procesu odkupienia i zaczął pomagać Elizabeth w tym procesie.

To, co skłoniło Finnixa do zrobienia tego wszystkiego, to fakt, że on również był ofiarą tego uzależnienia, a także chciał, aby ludzie pozbyli się tego tak szybko, jak to możliwe.

Pod koniec pierwszego sezonu Dopesick widzieliśmy, że Finnix był w stanie pokonać jego uzależnienia i odzyskaj licencję lekarską.

Ponadto założył kilka klinik, aby zapewnić leczenie Suboxone pacjentom, którzy są ofiarami tego uzależnienia.

Przemówienie Finnixa na zakończenie programu daje promyk nadziei dla ludzi, którzy się uzależnili; Wspaniale jest słyszeć od osoby, która przeszła przez wszystkie te rzeczy, a teraz wreszcie z tego wszystkiego wyszła.

Daje ludziom nadzieję, że choć rzeczy są trudne, ale nie niemożliwe, jeśli jesteś zdeterminowany, aby to zakończyć, z pewnością możesz.

Spektakl kończy się pozytywną nutą, że musisz objąć swój ból i radość w sobie; Kiedy ból mija, jesteś najlepszą i najszczęśliwszą wersją siebie.

Powiązane posty

Go up