Data premiery sezonu 5 Korony

3 lata ago

Wiadomości z daty premiery sezonu 5 The Crown

Wyreżyserowany przez Petera Morgana z jego własnego filmu „Królowa” dramat historyczny „Korona” odrzuca filtry fantazji, aby przedstawić złożony i zniuansowany obraz brytyjskiej rodziny królewskiej. Historia opowiada o życiu królowej Elżbiety II od jej małżeństwa z księciem Karolem do współczesności XXI wieku, a robiąc to, zagłębia się w szereg wydarzeń historycznych, takich jak kryzys sueski. Oraz kadencja Margaret Thatcher jako „Żelazna Dama”.

Od premiery w 2016 roku oryginalna seria Netflix narodziła się do tej pory cztery sezony. Dramat został doceniony przez krytyków za prowokacyjną fabułę, znakomite występy i bogatą kinematografię, popartą podkładem muzycznym i scenografią. Ponieważ jednak seria przedstawia najmniejsze szczegóły brytyjskiej rodziny królewskiej, znalazła się pod ostrzałem brytyjskich krytyków i samej rodziny królewskiej, którzy oskarżyli ją o „antymonarchię”. Mogą nie spodobać się wszystkim, ale wielu z niecierpliwością czeka na piąty sezon tej siedmiu nagrodzonych Złotym Globem serii. Jeśli chcesz poznać datę premiery i inne szczegóły dotyczące nadchodzącego piątego sezonu, mamy dla Ciebie pokryty.

Data premiery sezonu 5 Korony

Sezon 4 `` Korony '' miał swoją premierę w całości 15 listopada 2020 roku w serwisie Netflix. Czwarty sezon zawiera 10 odcinków, których czas trwania waha się od 47 do 61 minut.

Przyjrzyjmy się teraz szczegółom kręcenia i premiery piątego sezonu ulubionego przez fanów dramatu. W styczniu 2020 roku, na długo przed premierą czwartego sezonu, Morgan ogłosił, że serial został wybrany na piąty i prawdopodobnie ostatni sezon. Morgan podobno powiedział Variety: „Teraz, gdy zaczęliśmy pracować nad historiami z piątego sezonu, stało się dla mnie jasne, że jest to idealny czas i miejsce, aby się zatrzymać”. Ale w lipcu 2020 roku Netflix ogłosił, że serial otrzyma szósty sezon, zgodnie z planem. Decyzja została podjęta przez twórcę, który zrozumiał, że złożoność serialu będzie wymagała kolejnego sezonu, aby oddać sprawiedliwość jego prawdziwemu bohaterowi.

Filmowanie serialu odbywa się na ogół w Elstree Studios w Londynie, a także w miejscach historycznych w Wielkiej Brytanii i jej okolicach. Jednak produkcja została celowo zawieszona na roczną przerwę w filmowaniu, a ekipa zajęta była poszukiwaniem nowych twarzy, które posuną naprzód historię. Ale na szczęście czekanie dobiegło końca i według Variety, kamery mają rozpocząć się w lipcu 2021 r. Jeśli, tak jak w poprzednich sezonach, produkcja zakończy się w lutym 2022 r., Sezon 5 „Korony” powinien być uruchomiony. jesień 2022 r.

Obsada korony sezon 5: Kto jest częścią?

W piątym sezonie główne role ponownie zostaną przyznane starszym aktorom, aby zachować czasową ciągłość dramatu, który zmierza pod koniec wieku. W głównej roli Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiety II, Imelda Staunton, znana z roli w serii „Harry Potter”, zastąpi Olivię Coleman. Leslie Manville wcieli się w postać księżniczki Małgorzaty, następczyni Heleny Bonham-Carter.

Jonathan Pryce (Brazylia) zagra księcia Felipe u boku Elizabeth Debicki (Tenet), która zastąpi Emmę Corrin jako Lady Diana Spencer. Mówiąc o tej onieśmielającej roli w wywiadzie dla The Mirror, Elizabeth powiedziała: „To wymarzona rola. Jest tak niezwykłym człowiekiem i wciąż żyje w sercach tak wielu ludzi. Jestem zdenerwowany, przerażony i podekscytowany. Nie mogę się doczekać, aż zacznę ”.

W międzyczasie Dominic West, najbardziej znany z dobrze przyjętej przez krytyków kreacji w „The Wire”, zagra Prince Charles, a Olivia Williams zagra Camillę Parker Bowles. Inni główni bohaterowie to księżniczka Anna, książę Edward, książę Andrzej, Sarah Ferguson i premier John Major. Obsada tych postaci zostanie wkrótce ogłoszona. Krążyła plotka, że ​​produkcja ma trudności z obsadzeniem kontrowersyjnej postaci księcia Andrzeja, ale Netflix zaprzeczył tej plotce.

Fabuła sezonu 5 Crown: co to jest?

Czwarty sezon tego uznanego serialu dramatycznego był poświęcony emancypacji kobiet, gdy rywalizacja między Królową a Margaret Thatcher osiągnęła punkt kulminacyjny. Czwarty sezon, przechodząc przez burzliwe lata 80., wprowadził także postać zbuntowanej księżnej Diany, która jest przedstawiana jako jedyna sympatyczna postać. Ślub księżnej Diany i księcia Karola jest najważniejszym wydarzeniem tego sezonu. Pod koniec sezonu małżeństwo już się rozpada z powodu romansu Charlesa z Camillą Parker Bowles i randką Diany z Jamesem Hewittem. Po powrocie z samotnej podróży do Nowego Jorku Diana znajduje się pod ogromną presją członków rodziny królewskiej. Kiedy Charles kieruje swój gniew i niepokój w stronę Diany, Philips radzi jej, aby skupiła się na służbie królowej.

Piąty sezon rozpocznie się pod koniec czwartego, a postać księżnej Diany zyska na znaczeniu, walcząc o przystosowanie się do brytyjskiej monarchii. Na początku sezonu będziemy świadkami rozstania Karola i Diany. W historii rozwód miał miejsce w 1992 roku, co królowa nazwała „annus horribilis”. W programie są również inne niespokojne małżeństwa: książę Andrzej opuści Sarę Ferguson, księżną Yorku, a długość małżeństwa księżnej Anny i Marka Philipsa zakończy się oficjalnie rozwodem. 1992 to także rok pożaru zamku Windsor, wydarzenia na tyle znaczącego, że można je odtworzyć w serialu. W dalszej części sezonu będziemy świadkami tragicznego wypadku księżnej Diany, zaginięcia, które złamało serce narodu. Sezon będzie również zawierał fragmenty historii Wielkiej Brytanii i świata, a także będzie poświęcony awansowi Johna Majora na stanowisko premiera, operacji Pustynna Burza i Porozumieniu Wielkopiątkowym. Według twórcy serii, piąty sezon będzie bardziej szczegółowy w miarę zbliżania się do współczesności.

Powiązane posty

Go up