Czy nowa seria Netflixa Wikingowie Valhalla jest oparta na prawdziwej historii?

2 lata ago

Wikingowie Valhalla właśnie została wydana na Netflix i jest oparta na słynnej serii Wikingowie. Wikingowie Valhalla działa jako kontynuacja oryginalnej serii opartej 100 lat po wydarzeniach z Vikinga. Stworzony przez Jeba Stuarta serial miał właśnie premierę w serwisie Netflix i obecnie otrzymuje mieszane odpowiedzi od fanów.

Na wielu forach toczyło się wiele dyskusji na temat tego, czy seria jest oparta na prawdziwej historii, czy jest tylko fikcją. Tak więc w tym artykule omówimy, czy seria Vikings Valhalla opiera się na prawdziwej historii.

Wikingowie Valhalla-Picture MGM Television i Netflix
Wikingowie Valhalla-Picture MGM Television i Netflix

Czy nowa seria Netflixa Wikingowie Valhalla jest oparta na prawdziwej historii?

TAk! The Vikings Valhalla opiera się na prawdziwej historii, ponieważ seria opiera się na wydarzeniach historycznych, które mają miejsce 100 lat po oryginalnej serii Vikings. Przedstawia bitwę pod Stamford Bridge, która faktycznie miała miejsce w 1066 roku.

Prawie każda postać z serii jest oparta na postaci z prawdziwego życia Leifa Eriksona (Sam Corlett), Freydísa Eiríksdóttira (Frida Gustavsson), Kinga Canuta (Bradley Freegard), Haralda Hardrady (Leo Suter), walczącego w bitwie pod Stamford. Most w 1066 przeciwko królowi Haroldowi Godwinsonowi.

Dodatkowo seria zaczyna się od masakry w St. Brice's Day, w której król Aethelred, w odpowiedzi na częste duńskie najazdy, wezwał do rozstrzelania wszystkich wikingów mieszkających w Anglii. Stało się to przez 1002 lata, co jest również jednym z prawdziwych wydarzeń w historii.

Chociaż większość serii opiera się na prawdziwym incydencie, niektóre części są dodawane do fikcji, aby fabuła była ciekawsza.

Jednym z takich przykładów jest Leif Erikson, który łączy siły z królem Haraldem Hardradą i królem Canute w ich mściwym dążeniu do najazdu na Anglię, ale w rzeczywistości Leif nie był częścią żadnej mściwej wyprawy. Zamiast tego był tylko nordyckim odkrywcą, a Hardrada i król Kanut nie byli sojusznikami w prawdziwym życiu i nie najeżdżali razem Anglii.

Ponadto, po masakrze w dniu św. Brice'a w 1002 r., najazd króla Hardrady na Anglię miał miejsce wiele lat po masakrze, a nie kilka dni w serii; wykazał, że zaledwie kilka dni po masakrze w dniu św. Brice'a Hardrada i król Kanut najechali Anglię, co nie jest prawdą.

Więc chociaż zgadzamy się, że większość serialu opiera się na faktach historycznych, niektóre części serii działają również jako fikcja i są dodawane jako część wizji twórców, aby fabuła była interesująca. Stąd można wnioskować, że Seria Vikings Valhalla oparta jest na prawdziwej historii.a jednocześnie jest to fikcja.

Powiązane posty

Go up