Czy "Don't Look Up" powróci w sequelu?

25/12/2021 10:34

„Don't Look Up” Adama McKaya, szalona parodia polityczna, miał ograniczoną premierę kinową 10 grudnia 2021 r., a następnie 24 grudnia 2021 r. miała miejsce światowa premiera na platformie streamingowej Netflix.

A wszystko, co możemy powiedzieć, to film definitywnie zakończył się z hukiem.

Zobaczmy najpierw, co wydarzyło się do tej pory w filmie.

Ostrzeżenie: sekcja fabuły tego posta zawiera spoilery dotyczące „Nie patrz w górę”.

Wyjaśnienie fabuły i zakończenie „Nie patrz w górę”

Jak zareagowałby świat, gdyby niektórzy naukowcy poinformowali nas, że kometa niedługo zderzy się z Ziemią? Gigantyczna kometa wielkości góry, która natychmiast zniszczyłaby całe życie na Ziemi?

Cóż, według gwiazdorskiego filmu Netflixa Adama McKaya nikt nie potraktuje tego poważnie. Jedyną rzeczą, która powinna mieć znaczenie dla wszystkich na świecie, jest znalezienie sposobu na uniknięcie zniszczenia wszelkiego życia, ale w filmie sezon wyborów uzupełniających jest zalany, a później załamaniem celebryty.

Prezydentowi bardziej zależy na tym, jak poradzi sobie w następnych wyborach śródokresowych, niż na apokaliptycznym skutkach komety.

Nikogo nie obchodzi, pomimo najbardziej wzorowych wysiłków astronomów Randalla Mindy'ego (Leonardo DiCaprio) i Kate Dibiasky (Jennifer Lawrence), aby wyjaśnić nadciągającą katastrofę.

Jednak w miarę rozwoju filmu różne postacie zaczynają zachowywać się na różne sposoby, gdy prawda o okolicznościach staje się jasna. Świat jest ideologicznie podzielony na tych, którzy domagają się zniszczenia nadchodzącej komety, tych, którzy krytykują nieuzasadnione sianie paniki, oraz tych, którzy odmawiają zaistnienia komety.

Cały ten chaos ostatecznie kończy się eksplozją, która ostatecznie zabija wszystkich na Ziemi.

Nie patrz w górę Sequel
Nie patrz sequel (Źródło zdjęcia: Netflix)

Czy wszyscy naprawdę umierają w „Don't Look Up”?

Pośród całego zamieszania związanego z kometą niszczącą ludzkość, bogaci odkrywają planetę nadającą się do zamieszkania i przygotowują się do ucieczki z Ziemi przed apokalipsą.

Mimo to nie mogą się uratować przed dziwnymi, podobnymi do ptaków stworzeniami na tej planecie. Dziwne stworzenia podobno zabiły wszystkich obecnych na statku. Niemniej jednak mogą znaleźć się szczęściarze, którym udało się uciec od tych dziwnych dzikich stworzeń i przeżyć.

Film kończy się oryginalną piosenką Ariana Grande & Kid Cudi, która pasuje do filmu, z kilkoma dziwacznymi i satyrycznymi tekstami napisanymi na końcu.

Skoro już wiemy, o co chodziło w „Don't Look Up”, rozważmy możliwości sequela i jego obsadę.

Don’t Look Up 2 Obsada: Kto może być w sequelu?

W scenie po napisach do „Don't Look Up” widzimy Jasona (Jonah Hill), przypadkowo pozostawionego na Ziemi, wyłaniającego się z gruzów i poszukującego swojej matki. Następnie kręci sequele i mówi ludziom: „Nie zapomnijcie polubić i zasubskrybować”.

Dlatego możemy być nieco pewni powrotu Jonaha Hilla w sequelu filmu w roli Jasona Orleanu.

Możliwe też, że zobaczymy więcej postaci z „Nie patrz w górę”. Ponieważ większość obsady jest uważana za martwą w filmie, możemy spodziewać się nowych twarzy w sequelu. Jednak na razie niewiele wiemy o szczegółach obsady sequela.

Nie patrz w górę Sequel
Nie patrz sequel (Źródło zdjęcia: Netflix)

Czy zostawiłeś ślad na „Don't Look Up” Adama McKaya?

Pełen celebrytów film Adama McKaya z Netflix otrzymał mieszane recenzje od krytyków. Pesymistyczny i desperacki styl filmu stworzył pewne sprzeczności w mediach rozrywkowych i wydaje się, że film celowo wywołał taką reakcję.

„Nie patrz w górę” to film, który pozostawia widzom głębokie poczucie egzystencjalnego niepokoju.

Zdecydowanie zabiera widzów w niewygodną emocjonalną podróż. Film ma kilka komicznych momentów, ale pokazuje, co społeczeństwo może, może lub zrobi w dokładnej możliwości zagłady i globalnego upadku. Film pokazuje nam nawiedzającą rzeczywistość, którą się staliśmy.

Czy pojawi się komunikat „Nie szukaj 2”?

Chociaż nie zostało to jeszcze oficjalnie ogłoszone, fani „Don't Look Up” spekulowali na temat możliwości „Don't Look Up 2” od czasu wydania „Don't Look Up”.

To niezwykły film, który ma wiele do powiedzenia na temat tego, kim się stajemy i dokąd zmierzamy, przemyślany w swojej koncepcji poważnych, śmiertelnych problemów, które należy rozwiązać.

W obliczu możliwości "Don't Look Up 2" większość filmów Adama McKaya nie ma sequeli, ale zwrot akcji na końcu filmu może oznaczać, że widzowie dostaną "Don't Look Up 2" .

Bądźcie pewni, że humor jest prawdopodobnie równie sarkastyczny jak pierwsza część.

„Don't Look Up” jest teraz emitowany w serwisie Netflix; przejdź do Netflix, aby obejrzeć film.

Aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie fabuły filmu, zakończenia oraz scen w połowie napisów i po napisach, zapoznaj się z naszym poprzednim postem „Don't Look For The Ending Explained: Czy kometa naprawdę uderzyła w ziemię” Nie patrz? ”?

Powiązane posty

Go up