The Way of the Househusband Season 2: Data premiery, czego się spodziewać?

09/04/2021 14:13

Oparta na japońskiej mangi, napisanej i zilustrowanej przez Kousuke Oono, „The Way of the Househusband” lub „Gokushufudou” to seria Netflix ONA. Opowiada historię Tatsu, byłego wysokiego rangą członka yakuzy, znanego powszechnie pod pseudonimem „Immortal Dragon”. Opuszcza świat przestępczości, aby zostać gospodynią domową dla swojej żony Kyariaūman (kobiety zawodowej), Miku. Wesołość pojawia się, gdy twoje stare i nowe życie przecinają się i wchodzą w interakcje w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach.

Oryginalna seria manga zdobyła nagrodę i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy do tej pory. Od samego początku anime zebrało dość pozytywne recenzje, chociaż styl animacji spotkał się z krytyką. Jeśli widziałeś już sezon 1 i zastanawiasz się, kiedy nadejdzie następny sezon, oto, co wiemy.

Data premiery drugiego sezonu The Way of the Househusband

Premiera 1 sezonu „The Way of the Househusband” miała miejsce 8 kwietnia 2021 r. W serwisie Netflix na całym świecie. Sezon inauguracyjny składa się z pięciu odcinków, a każdy z nich ma sześć mniejszych „odcinków”. Każdy z tych małych odcinków jest adaptacją rozdziału mangi, ale niekoniecznie jest zgodny z porządkiem chronologicznym oryginalnego materiału.

JCStaff Studio („One-Punch Man 2”) opracowało anime we współpracy z Netflix. Chiaki Kon kierował zespołem produkcyjnym, a Susumu Yamakawa kierował zespołem scenarzystów. Kenjirou Tsuda, który głosił Tatsu w filmach promocyjnych do mangi, ponownie wciela się w rolę w oryginalnym japońskim dubbingu ONA. Netflix udostępnił odcinki z angielskimi napisami i dubbingiem.

Jeśli chodzi o sezon 2, Netflix, JCStaff ani jakikolwiek inny producent powiązany z projektem nie wydał jeszcze żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie. Przez lata Netflix wykazywał aktywne zainteresowanie wspieraniem sekcji animacji w przemyśle rozrywkowym, produkując pamiętne programy, takie jak „BoJack Horseman”, „F Is for Family” i „Castlevania”. Gigant streamingu zainwestował również dużo w japońską animację, tworząc seriale animowane, takie jak „Aggretsuko”, „Beastars” i „Baki”, z których wszystkie pojawiały się w wielu sezonach.

Jak wspomniano powyżej, „The Way of the Househusband” to popularna manga. W 2020 roku telewizyjna adaptacja na żywo została wyemitowana w dziesięciu odcinkach w telewizji Nippon TV. Dopóki anime zdoła powtórzyć tę popularność, zarówno krytycznie, jak i komercyjnie, istnieje uzasadniona szansa, że ​​otrzyma co najmniej jeden sezon więcej. Jeśli odnowienie nastąpi na początku 2021 r., To premiera drugiego sezonu „The Way of the Househusband” zaplanowana jest na 2023 r.

Spojlery sezonu 2 The Way of the Househusband

Jako telewizyjne anime, „The Way of the Househusband” jest kompozycją komediowych skeczów „część życia”, które nie mają znaczącej głównej fabuły. Głównymi bohaterami są Tatsu, jego żona Miku i Masa, były podwładny Tatsu, a akty głównie obracają się wokół nich. Niektóre skecze są opisane z punktu widzenia Gina, kota Tatsu. Brak ogólnej fabuły pozwolił producentom podejść do fabuły z kapryśnym poczuciem wolności. W sezonie 1 zaadaptowali 30 rozdziałów rozłożonych na kilka tomów, pozostawiając kilka rozdziałów między nimi.

W drugim sezonie reżyserzy mogli dostosować te rozdziały do ​​narracji. Tatsu mógł nadal wspierać swoją żonę jako gospodyni domowa, rzadko pracując jako yakuza, kiedy potrzebuje dodatkowych pieniędzy. Masa mógł nadal podążać za Tatsu po jego drodze i uczyć się gotować, sprzątać i opiekować się domem. Powracające postacie, takie jak Torii Hibari i Torajirou, mogą nadal pojawiać się w drugim sezonie i nadać skeczom namacalny poziom połączenia.

Powiązane posty

Go up