One Piece Haki wyjaśnione - Released.news

05/01/2022 18:52

Wyjaśnienie One Piece Haki

Przez lata widzieliśmy różne systemy zasilania w różnych seriach shonen. System czakr Naruto, system Nen Huntera X, system Zanpakuto Bleacha, żeby wymienić tylko kilka. One Piece ma również swój system energetyczny i połączenie diabelskiego owocu i haki. Jednak w przeciwieństwie do innych, ten system ma niepowtarzalny wygląd.

W świecie One Piece możesz przetrwać, posiadając nawet jedną z wyżej wymienionych mocy. Jednak gdy dojdziesz do szczytu łańcucha pokarmowego, musisz w pełni opanować przynajmniej jeden z nich. W ciągu ostatnich kilku lat Oda rozwinęła różne sekcje Haki, wprowadzając nowe elementy. Przeanalizujmy system haki One Piece, jak wyjaśniono na tym blogu.

Co to jest Haki?

Według Silversa Rayleigha, byłej prawej ręki Króla Piratów, Haki jest wrodzoną siłą, która powstaje z woli wszystkich. Każdy ma tę moc, ale tylko nieliczni mogą ją zamanifestować. Koncepcja Hakiego została ogłoszona w kawałkach przed skokiem czasu, ale później stała się istotna.

Haki ma trzy główne formy: Haki z bronią, Haki obserwacyjnego i najrzadszą z nich, Hakiego Zdobywcę. Pierwsze dwa typy są najczęstsze wśród silnych ludzi w świecie One Piece. Jednak w przypadku trzeciego jest to dość rzadkie. Przyjrzyjmy się tym trzem formom Haki w One Piece.

Uzbrojenie Haki

Ze wszystkich rodzajów haki jest to najczęstsze i najczęściej używane przez większość użytkowników haki. Broń Haki pozwala użytkownikom zamanifestować wewnętrzną wolę i zamienić ją w niewidzialną tarczę. Ta tarcza jest bardzo silna i może być używana do osłaniania ciała człowieka i ochrony go przed fizycznymi atakami wroga.

Broń Haki występuje w dwóch formach: podstawowej i zaawansowanej. Podczas gdy podstawowa forma pozwala użytkownikom stworzyć tarczę wokół ciała i użyć jej do ataku, zaawansowana broń Haki pozwala użytkownikom przeniknąć ciało przeciwnika bez żadnego kontaktu. Oznacza to, że osoba może widzieć przez swoje ciało bez fizycznej interakcji.

Niektórzy z najsilniejszych użytkowników broni Haki w świecie One Piece to Monkey D. Garo, Big Mom i Donquoxite Doflamingo. Ponadto samuraje z Wano potrafią również używać zaawansowanej broni Haki, co zademonstrowano podczas walki z Kaido.

Obserwacja haki

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się o Hakim, obserwując na Skypie, ale tam znana jest jako „Mantra”. Później Rayleigh potwierdził nam, że rzeczywiście był to Haki z obserwacji. Większość ludzi, którzy potrafią używać Weapon Haki, używa również Observation Haki, podczas gdy inni specjalizują się w tej dziedzinie.

Haki obserwacyjne ma również dwie formy: podstawową i zaawansowaną. Podczas gdy Basic Observation Haki pozwala użytkownikom wyczuć obecność ludzi wokół nich i przewidywać ataki, jego zaawansowana forma pozwala im widzieć sekundy w przyszłość. Jego użycie zostało po raz pierwszy pokazane przez Charlotte Katakuri w wątku Whole Cake Island.

Obecnie Katakuri, Luffy i Coby są jednymi z głównych obserwowanych użytkowników Haki. Inni również biorą udział, jak Sanji i Boa Hancock, którzy w przyszłości zaskoczą niejednego. Jest to wielka moc, która daje człowiekowi pewną przewagę nad przeciwnikami, przewidując jego ruchy.

Zdobywca Haki

W przeciwieństwie do tych dwóch haków, użytkownicy nie mogą zamanifestować tej formy haki, z którą się urodzili. Mówi się, że jeden na milion ma Haki zdobywcy. Nawet w serialu widzieliśmy mniej niż 20 osób używających Haki Conqueror. Bez wątpienia jest to najgroźniejszy rodzaj haki.

Niedawno dowiedzieliśmy się również, że Haki Zdobywcy można wykorzystać do osłaniania ciała i ataków. Wszystkie wysokopoziomowe postacie w świecie One Piece używają go na swoją korzyść, by zmiażdżyć swoich przeciwników. Do tej pory widzieliśmy, jak Roger, Białobrody, Kaido, Big Mom, Luffy, Yamato i Zoro używali powłoki CoC.

Oto lista postaci One Piece, dla których potwierdzono, że mają Zdobywcę Haki.

Monkey D Luffy
Shank
Zoro
Kaido
Wspaniała mama
Cel D. Roger
Biała broda
Don Chinjao
Boa Hancock
Donquoxita Doflamingo
dziecko Eustachy
portugalski D. Ace
Sengoku
Charlotte katakuri
Yamato

https://www.youtube.com/watch?v=KE8_q52R4vE

Powiązane posty

Go up