Zirytowany iOS 14.5 Facebook pozostawia groźbę przejścia na płatny model

06/05/2021 17:10

Jeśli niedawno zaktualizowałeś swój iPhone do iOS 14.5, zobaczysz komunikat z prośbą o włączenie lub wyłączenie śledzenie aplikacji podczas otwierania Facebooka, a wkrótce Instagrama. Ta aktualizacja nazywa się Przejrzystość śledzenia aplikacji i Facebookowi daleko jej do polubienia.

Według sieci społecznościowej ta aktualizacja szkodzi małym firmom i wydawcom. Już w szponach pandemii Covid-19 nie będą już mieli okazji dać się poznać poprzez reklamy. Dlatego potrzebują, aby użytkownik aktywował monitorowanie aplikacji na swoim iPhonie, aby „przetrwać” - twierdzi firma.

Kredyty z Pixabay

Jeśli jednak nowa polityka firmy Apple dotycząca śledzenia aplikacji ma wpływ na aplikacje innych firm, nie odnosi się do własnej platformy reklamowej, co nie jest sprawiedliwe z punktu widzenia giganta mediów społecznościowych.

Korzyści ze śledzenia aplikacji

Aktywacja śledzenia aplikacji umożliwia, jak sama nazwa wskazuje, śledzenie korzystania z aplikacji i udostępnianie ich innym aplikacjom lub innym witrynom.

Dzięki temu reklamodawcy mogą być bardziej trafni i konkretni na temat reklam produktów i usług, które mogą być wyświetlane.

Ale jeśli mamy wierzyć argumentom giganta mediów społecznościowych, pozwala to również Facebookowi zachować wolność i wspierać małe firmy i małych wydawców. Ten ostatni może być zmuszony do modyfikacji budżetu reklamowego. W końcu doprowadzi to do ponownego naliczenia opłat za niektóre bezpłatne usługi.

Jak włączyć i wyłączyć śledzenie?

Jeśli chcesz zezwolić lub zablokować śledzenie aplikacji na swoim iPhonie, możesz to zrobić w ustawieniach swojego smartfona, a następnie przejdź do menu Prywatność i na koniec Śledź. Umożliwi to również skonfigurowanie uprawnień dla każdej aplikacji na telefonie komórkowym.

Wydawcy aplikacji będą potrzebować pozwolenia użytkownika, zanim będą mogli zbierać i udostępniać informacje o użytkowaniu. W aplikacji nadal można zbierać informacje, aby oferować Ci treści, które odpowiadają Twoim nawykom.

Czy ta nowa polityka monitorowania aplikacji jest wynikiem życzeń użytkowników iPhone'a, czy może stanowić dźwignię do późniejszej renegocjacji prowizji? Przyszłość pokaże!Powiązane posty

Go up