zaufane narzędzie bezpieczeństwa według NCC

25/04/2021 06:57

Istnieje wiele usług VPN, które zapewniają nienaganną ochronę prywatności i bezpieczeństwa. To powiedziawszy, dowody na poparcie ich twierdzeń nie zawsze spełniają oczekiwania. Mimo wszystko niektórym udaje się odróżnić od innych i są one weryfikowane przez ekspertów w tej dziedzinie.

Nikt nie wątpi w techniczne możliwości Google w tworzeniu wirtualnej sieci prywatnej. Jednak biorąc pod uwagę jego status, który jest przede wszystkim reklamodawcą i wyszukiwarką, wielu się zastanawia Jaka jest wartość Google VPN?wbudowane w usługę Google One. Według niezależnego audytu jest całkiem nieźle.

Kredyty z Pixabay

Sieć VPN Google jest bezpłatna dla subskrybentów posiadających subskrypcję Google One na 2 TB lub więcej. Na razie jest dostępny tylko dla Androida, ale gigant internetowy twierdzi, że będzie dostępny na iOS, Windows i MacOS „wkrótce”.

Wynik audytu dostępny online

Firma Google zleciła NCC Group, brytyjskiej firmie specjalizującej się w bezpieczeństwie i weryfikacji oprogramowania, napisanie publicznego raportu na temat skuteczności sieci VPN firmy Google. 19-stronicowy raport, napisany przez zespół sześciu ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa, jest teraz dostępny bezpłatnie w formacie PDF.

Możesz go przeczytać, aby sprawdzić metodologię i wnioski zespołu. Zasadniczo raport stwierdza, że ​​Google VPN ma „bardzo silną postawę bezpieczeństwa” i że jej zaszyfrowany tunel ruchu zapewnia skuteczną ochronę przed najpopularniejszymi metodami ataków.

Google VPN - spełnia standardy branżowe, ale nie jest w 100% gwarantowany

Chociaż wewnętrzny system oceny Google nie jest wystarczający, aby zapewnić 100% gwarancję, że hakerzy lub nieuczciwi pracownicy nie mogą uzyskać dostępu do prywatnych danych, system monitorowania, weryfikacji i audytu jest zgodny ze standardami rządowymi. Grupa NCC zauważyła, że ​​zaszyfrowany tunel ruchu Google VPN jest wystarczający, aby zablokować konwencjonalne nagrywanie aktywności telefonicznej i internetowej.

Wszystko to jest w porządku, ale Google ma wystarczająco dużo danych i wiedzy technologicznej, aby śledzić użytkowników bez tego dostępu, jeśli chce. Przy powtarzających się skandalach nieufność internautów nie zniknie.Powiązane posty

Go up