Xavier Niel chce kupić Blade / Shadow z Iliadą (za darmo)

12/04/2021 16:37

Xavier Niel zaprasza się do świętowania przejęcia Blade'a, który oferuje usługę Shadow, za pośrednictwem Iliad, firmy macierzystej Free. Francuski lider dołącza do projektu pozyskania sześciu pracowników Shadow, w tym Jeana-Baptiste Kempfa, obecnego CTO (CTO).

Shadow PC

Iliad i Xavier Niel chcą kupić Blade with Shadow

Według Echa, Xavier Niel proponuje zainwestowanie do 80% z pomocą Iliady i pozostawienie 20% udziału pracownikom Shadow. „Nieco szalony pomysł złożenia oferty przejęcia, aby wykiełkowała i wprawiła w grę konkurencję”, wyjaśnia Yannis Weinbach, pracownik Blade. „Nie mamy ropy, ale mamy pomysły! ", on kontynuuje. Ze swojej strony deklaruje to Jean-Baptiste Kempf „Zainteresowanie inwestorów technologią opracowaną przez Blade pozostawało silne”.

Blade ma Shadow, usługę przetwarzania w chmurze. Dlatego możliwe jest posiadanie potężnego komputera dostępnego z dowolnego miejsca dzięki chmurze. Pierwsza cena to 12,99 € / miesiąc. Problem polega na tym, że koszty są znaczne (w przypadku oprogramowania Blade) i występuje duże opóźnienie w dostępie do maszyny wirtualnej. Cała sytuacja doprowadziła Blade'a do bankructwa w marcu. Od tego czasu pojawiły się oferty przejęcia. O swojej ofercie wspomniał już Octave Klaba, założyciel OVH. Teraz jest trochę konkurencji.

Bardzo konkretny plan

„Udało mu się zrealizować biznesplan, a jego komentarze były jasne i precyzyjne”, wyjaśnia Yannis Weinbach o pragnieniu Xaviera Niel, by zdobyć Blade and Shadow. Menedżer chce poprawić rentowność, biorąc pod uwagę najtrudniejsze założenia do pracy maszyny. Następnie chce uruchomić nowe źródła dochodów, aby rozwinąć biznes.

To oczywiste, że takie przejęcie daje możliwość synergii i wspólnych perspektyw rozwoju z Iliadą. Ale w tej chwili nic nie jest robione. Sąd Handlowy w Paryżu rozpatrzy oferty przejęcia 13 kwietnia. Pod koniec miesiąca podejmie decyzję.

Powiązane posty

Go up