WhatsApp chce ułatwić przejście z iOS na Androida

11/04/2021 20:16

Przesyłanie rozmów z iOS na Androida lub odwrotnie zawsze karało użytkowników WhatsApp. Platforma komunikatorów internetowych zamierza teraz to zmienić.

iOS i Android to główne mobilne systemy operacyjne na rynku. Nie mają tej samej architektury, co utrudnia migrację z jednej platformy na drugą. Wersja aplikacji na Androida może oferować opcje, których jej wersja na iOS nie oferuje. Ale przypadek WhatsApp jest delikatniejszy. Gdy użytkownik przełącza się ze smartfona z Androidem na iPhone'a, nie odzyskuje swoich rozmów. Oczywiście twórcy aplikacji są świadomi tego problemu. one przygotować Dlatego rozwiązanie ułatwiające przejście między dwoma systemami operacyjnymi.

Kredyty z Pixabay

Ta funkcjonalność jest obecnie w fazie testów. Powinien być dostępny w następnej dużej aktualizacji WhatsApp.

Problem spowodowany przez dwie różne platformy kopii zapasowych

Zapisywanie czatów nie korzysta z tego samego rozwiązania w chmurze w zależności od systemu operacyjnego. Ponieważ iOS to system operacyjny Apple, dane WhatsApp są przechowywane w iCloud. W przypadku Androida są one zapisywane na Dysku Google.

Niestety iCloud i Dysk Google nie są obsługiwane. Uniemożliwia to użytkownikom przenoszenie ich konwersacji między dwoma systemami.

W Internecie dostępne są narzędzia, które ułatwiają odzyskiwanie danych z jednego mobilnego systemu operacyjnego do drugiego. Jednak nie są one zalecane. W rzeczywistości w większości przypadków programy te nie są oferowane za pośrednictwem App Store i Play Store. Dlatego mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Możesz także zdecydować się na zmodyfikowane wersje WhatsApp, ale naruszają one warunki użytkowania.

Popraw jakość obsługi użytkowników na różnych platformach

Usługa wiadomości błyskawicznych dokłada wszelkich starań, aby zapewnić lepszą obsługę użytkowników na różnych platformach. Nie jest to jednak łatwe zadanie, ponieważ jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę i zmienić. Należy pamiętać, że migracja iOS na Androida nie jest jedynym trwającym projektem w WhatsApp. Twórcy aplikacji pracują nad funkcją, która wkrótce powinna umożliwić nam korzystanie z wersji internetowej bez konieczności podłączania naszego smartfona.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up