W AppStore w grze sudoku ukryta była piracka aplikacja.

17/06/2021 16:38

Banalna aplikacja sudoku stopniowo awansowała w rankingach ofSklep z aplikacjami. W rzeczywistości była to piracka aplikacja do filmów i seriali.

W opisie Zoshy + wspomniano o grze w sudoku, co widać również na zrzutach ekranu przesłanych przez jej twórców. Dla tych, którzy nie wiedzą, Sudoku to cyfrowa łamigłówka. Gracz musi wypełnić siatkę różnymi numerami, które nie powtarzają się w tym samym rzędzie, tej samej kolumnie iw tym samym bloku. Gra stworzona w 1979 roku nosi wyłącznie japońską nazwę, jej twórcą jest amerykański architekt Howard Garns. Sudoku to wciąż dość popularna łamigłówka.

Zdjęcie iPhone'a
Zdjęcie: James Yarema - Unsplash.com

Wiele osób mogło pokusić się o pobranie Zoshy + ze sklepu Apple App Store na urządzenia z systemem iOS i iPadOS.

Jednak zamiast oferować tysiące łamigłówek Sudoku, aplikacja oferowała zupełnie inne wrażenia. Zoshy + zawierał imponujący katalog treści oferowanych nielegalnie.

Piruet możliwy dzięki zmianie serwera

Użytkownikom zaprezentowano tysiące filmów i programów telewizyjnych dostępnych nielegalnie i za darmo. To tym bardziej ironiczne, że katalog zawiera treści z Apple TV +, platformy wideo na żądanie marki Apple. Według 9to5Mac, filmy były dobrze widoczne.

Gdy Zoshy + jest instalowany i uruchamiany po raz pierwszy, aplikacja wyświetla interfejs gry sudoku. Prezentacja odpowiada opisowi i zrzutom ekranu. Po kilku sekundach platforma z przenoszenie zastąpić całą zawartość. Jego funkcje są dość wyrafinowane, a grafika bardzo schludna. Pomijając nieustanne reklamy, aplikacja brzmiałaby prawie jak prawdziwy konkurent dla Netflixa.

To konto programisty Ha Miller opublikowało nielegalną aplikację w App Store. Poza tym to twój jedyny post. Podobnie jak wszystkie opublikowane aplikacje, Zoshy + przeszedł przegląd bezpieczeństwa. Tylko funkcje sudoku musiały być aktywowane w czasie testowania. Ale pracownicy Apple byli zaskoczeni, widząc, że jest to piracka aplikacja oferująca filmy i seriale. La Pomme powiedział, że stosuje określone strategie, aby wyeliminować tego typu manewry. To oczywiście nie jest niezawodne.

Usunięto po trzech tygodniach

Fałszywa gra sudoku była dostępna w App Store przez około trzy tygodnie. Wspiął się nawet na 50. miejsce w rankingu pobierania gier logicznych.

Opinie użytkowników otwarcie wspominały o funkcjonalności hakerów. " To naprawdę dobrze, bo mogę oglądać programy, których nie ma na Netflixie. Powiedział komentarz. Ponadto inny użytkownik wskazuje, że odkrył piracką aplikację w filmie TikTok, który zgromadził ponad 2,6 miliona odwiedzin.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up