Teorie o kosmitach i UFO są „szalone” według tego astrofizyka

02/06/2021 21:53

Czy jesteś przekonany, że kosmici regularnie odwiedzają nasz świat, a czasem nawet jedzą coś w Białym Domu przed wyjazdem do innych systemów gwiezdnych? Czy jesteś przekonany, że obcy statek rozbił się w Roswell w 1947 roku i że eksperymenty przeprowadzono w Strefie 51? Możesz nie lubić wypowiedzi tego astrofizyka.

Nie jest to wielka rewelacja, ale ufologia zyskała w ostatnich latach ogromną popularność. Zwłaszcza od 1947 roku i tego słynnego wypadku, który miał miejsce w pobliżu miasta Roswell… a nawet bardziej od czasu, gdy Armia Stanów Zjednoczonych uznała istnienie Strefy 51.

Znak sfotografowany wokół Strefy 51
Pixabay kredyty

Jednak nie wszyscy ufolodzy widzą rzeczy dokładnie w ten sam sposób.

Czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Na pytanie, czy jesteśmy sami we Wszechświecie, odpowiedź jest ostatecznie dość prosta: jest to wysoce nieprawdopodobne. Jeśli życie rozwijało się pomyślnie na naszej planecie, jest bardzo prawdopodobne, że zrobiło to również na innych światach. Ludzkość nie jest wyjątkowa, podobnie jak Ziemia, i wydaje się nie do pomyślenia, że ​​jesteśmy jedyną cywilizacją w wielkim zespole utworzonym przez Wielki Wybuch. Prawo statystyki.

Dlatego wiara w istnienie kosmitów nie jest aktem wiary. To wynik prostej logicznej refleksji.

Istnieje jednak prawdziwa przepaść między wiarą, że gdzieś we Wszechświecie istnieje lub istniała inna inteligentna cywilizacja, a myśleniem, że regularnie odwiedzają nas istoty z innych miejsc.

Czy UFO z konieczności ma charakter pozaziemski?

Jednak wielu uważa, że ​​tak właśnie jest, w szczególności na podstawie wszystkich zgłoszonych obserwacji UFO na całym świecie. Nawet Pentagon zrobił krok w tym kierunku, udostępniając filmy pokazujące niezidentyfikowane urządzenia.

Ale znowu, należy podkreślić ważny niuans: UFO niekoniecznie ma charakter pozaziemski. To po prostu latający obiekt, którego nie można było zidentyfikować. Co niekoniecznie oznacza, że ​​jest to urządzenie z innej galaktyki.

I to jest dokładnie to, o czym astrofizyk Adam Frank twierdzi w swoim artykule. opublikowany w imieniu The Times.

Pentagon prowadzi śledztwo

W tym artykule badacz zaczyna od wyjaśnienia, że ​​istnieją bardzo dobre powody, aby szukać pozaziemskiej formy życia. Z drugiej strony, i nadal z ich punktu widzenia, po prostu głupie jest myślenie, że kosmici koniecznie chowają się za raportami o obserwacjach UFO.

Szalony, ale też nielogiczny. Zakładając, że te UFO rzeczywiście mają charakter pozaziemski, oznaczałoby to, że urządzenia te były w stanie przekroczyć całe systemy gwiezdne i podróżować przez galaktykę. To oczywiście oznaczałoby bardzo zaawansowaną technologię. Wystarczająco, aby te statki były ukryte, gdyby ci sami kosmici chcieli pozostać w ukryciu.

Co, po raz kolejny, nie ma sensu dla astrofizyka. Przekraczanie systemów gwiezdnych wymaga wielu wyrzeczeń. A taka wycieczka, aby uniknąć pojawienia się, nie ma sensu.

Utrzymuj umysł analityczny i oparty na faktach.

Nie oznacza to jednak, że Adam Frank nie interesuje się UFO lub że nie uważa, że ​​konieczne jest ich badanie. Właściwie dla niego konieczne jest zrobienie wszystkiego, co możliwe, aby rzucić światło na te zjawiska, ale konieczne jest również zrobienie tego z analitycznym i naukowym umysłem.

Należy również pamiętać, że sam rząd USA traktuje te zjawiska bardzo poważnie. Wystarczająco, by zebrać grupę roboczą do przeprowadzenia śledztwa. Grupa robocza, która przedstawi wstępne wnioski w lipcu.Powiązane posty

Go up