Ta zapomniana moc przyrodniego brata Thora, którą przywróciła seria Marvel

18/06/2021 10:05

Dla tych, którzy zapomnieli, Tom Hiddleston grał Lokiego od prawie dekady! Dopiero w 2021 roku przyrodni brat Thora otrzymał prawo do własnego tytułowego serialu na Disney +, prawdziwego hitu. Wraz z drugim odcinkiem wyemitowanym w środę, fani Marvel Cinematic Universe (MCU) byli świadkami powrotu „zaginionej” mocy Lokiego, który nie pojawił się od Thor: The Dark World w 2013 roku. W przeszłości bóg psotnictwo pokazało wiele jego umiejętności: iluzję, powielanie, zmienność kształtu itp.

Jeśli uprawnienia Lokiego są ograniczone przez Władzę Zmienności Czasu, jeden z nich Wraca tak pod koniec drugiego odcinka.

Zdjęcie Lokiego, serial emitowany na Disney +
Źródło: Disney

Uwaga, poniższe wiersze zawierają spoilery dotyczące drugiego odcinka Lokiego!

Loki jest obdarzony potężną mocą telekinezy.

Loki zawsze miał moce telekinetyczne. Moc, która pojawiła się w Thor: The Dark World i od tego czasu zniknęła. To właśnie podczas walki z jego wariantem, Lady Loki, bóg psot wydobywa tę umiejętność przechowywaną w szafie. Przyrodni brat Thora strzela do obiektów z odległości kilku metrów, a nawet blokuje ataki.

Ta telekineza przypomina telekinezę Jedi w Gwiezdnych Wojnach, kiedy używają Mocy. Kiedy zobaczysz, jak przydatna jest ta umiejętność, to prawie niesamowite, że Loki, walcząc z Avengersami, nie zdecydował się z niej skorzystać.

W Thor: The Dark World, kiedy Loki dowiaduje się o śmierci swojej matki, Frigga, używa telekinezy do zniszczenia mebli w swojej celi w więzieniu Asgard. To chwila wściekłości ze strony przyrodniego brata Thora, który nigdy nie użył tej umiejętności w walce.

Teraz, gdy Loki odzyskał tę moc, widzowie mogą spodziewać się, że będzie z niej korzystał częściej. Zwłaszcza do walki z Lady Loki, potężnym wrogiem. Wiedząc, że bóg psot docenia sztylety, mógł ich użyć, by wysłać je dalej, silniejsze, stając się groźnym przeciwnikiem. A przynajmniej bardziej przerażający niż w poprzednich występach, Loki wygląda blado obok takich złoczyńców jak Thanos czy Ultron…Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up