Samsung wyobraził sobie smartfon, który potrafi dokonać niemożliwego

23/04/2021 16:15

Samsung rejestruje setki patentów każdego roku. Jeśli daleko im do tworzenia produktów nadających się do sprzedaży, dają nam przynajmniej niejasne wyobrażenie o kierunkach, które firma przewiduje. Przejdźmy do technologii cyfrowej właśnie wychował nowego zająca. Zając w postaci smartfona składanego na trzy.

Ze wszystkich producentów na rynku to niewątpliwie koreański gigant przykłada największą wagę do składanych smartfonów.

Ten patent przedstawia smartfon z trzema częściami: kredyty Let's Go Digital
Ten patent przedstawia smartfon z trzema częściami: kredyty Let's Go Digital

Niezadowolony z wypuszczenia Galaxy Z Fold w 2019 roku, faktycznie wymienił obudowę w zeszłym roku na co najmniej dwa nowe urządzenia, Galaxy Z Fold 2 i Galaxy Z Flip.

Samsung wyobraził sobie smartfon, który składa się na trzy części

A to oczywiście dopiero początek przygody. Również w tym roku marka powinna wywrzeć duży wpływ, wprowadzając tego lata nie mniej niż dwa urządzenia: Galaxy Z Fold 3 i Galaxy Z Flip 3.

Potężne i odważne urządzenia, które mogą również korzystać z rysika S Pen. Przynajmniej na pierwszy rzut oka.

Co ostatecznie prowadzi nas do tematu tego artykułu, a tym samym do patentu odkrytego przez naszych holenderskich kolegów. Przeszukując bazę danych WIPO, odkryli nowy patent przyznany Samsungowi 22 kwietnia i obejmujący składany smartfon składający się z trzech części.

Tak, dobrze przeczytałeś, składany smartfon z trzema klapkami, a więc dwoma zawiasami. Chodzi o to, aby dać użytkownikom nieco większą elastyczność i umożliwić im przejście od małego smartfona do phableta, a jeśli chcą więcej, do prawdziwego tabletu.

Trzy okiennice i dwa zawiasy

Koncepcja jest atrakcyjna, zwłaszcza że jest jeszcze jeden interesujący szczegół, o którym warto wspomnieć. Załączone schematy pokazują również rysik S Pen magnetycznie przymocowany do krawędzi jednej z klapek telefonu. Mówimy więc o składanym smartfonie, który akceptuje ołówki i może służyć jako szkicownik lub notatnik.

Trzeba przyznać, że jest pomysł. Zabawne jest to, że właśnie usłyszeliśmy na początku tego miesiąca tablet Samsunga, który może się składać, tablet również z trzema komponentami.

Z drugiej strony, jest jeszcze trochę za wcześnie, aby zacierać ręce. Patent wciąż jest patentem i nic nie mówi, że takie urządzenie naprawdę ujrzy światło dzienne.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up