po czarnym grzybie przyszła kolej na białą inwazję do Indii

27/05/2021 20:58

Plik COVID-19 nie jest już jedynym źródłem niepokoju dla indyjskich pracowników służby zdrowia. Kraj stoi w obliczu pojawienia się nowej infekcji opartej na jednokomórkowym białym grzybie.

Indie są obecnie krajem najbardziej dotkniętym przez koronawirusa. Przez ponad miesiąc indyjskie władze ds. Zdrowia odnotowały ponad 200 000 przypadków dziennie. Szczyt 403 000 przypadków zachorowań na dobę został osiągnięty po pierwszym tygodniu maja. W kraju zginęło obecnie ponad 300 000 osób z powodu koronawirusa. Oprócz Covid-19 szpitale indyjskie stoją obecnie w obliczu pojawienia się nowych rzadkich i śmiertelnych infekcji. Dotyczą one głównie pacjentów, którzy przeszli koronawirusa.

Kredyty Gerd Altmann - Pixabay

Wszystko zaczęło się, gdy pojawiły się doniesienia o mukormykozie lub czarnej infekcji grzybiczej. Ta infekcja pochłonęła już ponad 200 istnień ludzkich i zainfekowała co najmniej 7 000 osób w całych Indiach. Jakby tego było mało, indyjskie Ministerstwo Zdrowia teraz stoi w obliczu nowej epidemii.

A teraz biały grzyb

Indyjskie szpitale borykają się obecnie z infekcją drożdżakową lub białym grzybem. Osoby zakażone tym drobnoustrojem grzybiczym wykazują objawy podobne do objawów Covid-19. Jednak jego testy na koronawirusa pokazują wynik negatywny. Pacjenci doświadczają również uszkodzenia płuc podobnego do tego spowodowanego przez SARS-CoV-2. W każdym razie to właśnie zasugerował indyjskiej prasie dr Singh, szef mikrobiologii w Patna Medical College and Hospital (PMCH).

Aby wyleczyć infekcję, lekarze stosują leki przeciwgrzybicze. Proces, który wydaje się działać, biorąc pod uwagę, że większość pacjentów zauważyła poprawę ich stanu. Jednak władze służby zdrowia pozostają na straży. Nowa infekcja grzybicza rozprzestrzenia się w organizmie łatwiej niż grzyb czarny. Można go znaleźć pod paznokciami, na skórze, w okolicach intymnych oraz w ustach. Biały grzyb może również wpływać na inne narządy, takie jak nerki, żołądek i mózg.

Jak dotąd wykryto tylko cztery przypadki

Ponadto jeden pacjent doznał znacznego spadku poziomu nasycenia tlenem. " Ten pacjent był lekarzem, który został przyjęty do prywatnego szpitala po wykazaniu objawów Covid-19. Test był negatywny, ale jego płuco było zainfekowane. Dlatego podszedł do nas bliski krewny i przywiózł go tutaj. Testujemy i wykrywamy białego grzyba - wyjaśnił dr Singh.

Jak dotąd PMCH wykrył tylko cztery przypadki białego grzyba. Zauważ, że miasto Patna jest stolicą północno-wschodniego stanu Bihar. Występuje skok w przypadkach Covid-19. Infekcja drożdżakowa jest bardziej niebezpieczna dla osób z osłabionym układem odpornościowym. Dlatego najbardziej narażone są osoby z cukrzycą i osoby, które otrzymały sterydy w ramach leczenia koronawirusa.



Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up