IPhone 14 Pro powinien oznaczać przerwę w zdjęciach i wideo

14/04/2021 19:32

L 'iPhone 14 Pro Powinien oznaczać prawdziwą przerwę pod względem fotografii i wideo. Przynajmniej tak twierdzi Ming-Chi Kuo w jednym z jego najnowszych raportów. Raport odnoszący się w szczególności do obecności czujnika 48 Mpx i 8K w wideo.

Apple zawsze stosowało inną strategię niż jego konkurenci.

W przeciwieństwie do wielu producentów, marka nie stawia na innowacje i woli czekać, aż technologia osiągnie fazę dojrzałości, zanim zostanie zintegrowana ze swoimi urządzeniami.

IPhone 14 Pro z matrycą 48 Mpx?

Dotyczy to fotokomórek obecnych na pokładzie Twojego iPhone'a.

Podczas gdy wiele firm rozpoczęło prawdziwy wyścig pikseli, Apple zawsze był bardziej ostrożny, ograniczając się do mniej zdefiniowanych czujników.

Najbardziej uderzającym przykładem jest iPhone 12. W rzeczywistości są one ograniczone do 12 milionów pikseli, gdzie wielu konkurentów osiąga nawet 64, a nawet 108 milionów pikseli.

Ze swojej strony Ming-Chi Kuo ma nadzieję, że zmieni się to w przyszłym roku wraz z pojawieniem się iPhone'a 14.

Większe piksele i 8K

Podobnie jak w poprzednich latach planowane byłyby cztery modele: iPhone 14 Mini, iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 pro Max. Analityk ze swojej strony uważa, że ​​te dwa ostatnie modele w ogóle nie zagra na tym samym bocznym zdjęciu boiska. Oczekujcie, że oba będą wyposażone w 48-milionowy czujnik pikseli, w porównaniu z 12 milionami obecnie.

Nie musi to jednak oznaczać, że iPhone 14 Pro będzie renderował obrazy tylko w tej definicji. Apple zamierza oferować funkcję łączenia pikseli w grupy, która umożliwia połączenie wielu pikseli w jeden, aby uzyskać więcej światła, a tym samym więcej informacji.

Piksele składające się na ten czujnik powinny być również większe i osiągać 2,5 um, w porównaniu do 1,7 um tych, które tworzą czujniki iPhone'a 12. To po raz kolejny przechwyciłoby więcej światła, a zatem przy większej ilości światła, lepszą wydajność w słabe warunki oświetleniowe.

Wreszcie Ming-Chi Kuo ma nadzieję, że iPhone 14s będzie w stanie nagrywać w rozdzielczości 8K, co byłoby świetnym rozwiązaniem dla iPhone'a.Powiązane posty

Go up