IPad Pro (2021) jest o 50% mocniejszy niż jego poprzednik dzięki M1

3 lata ago

jabłko zaprezentowany w zeszłym miesiącuiPad Pro (2021), tablet, który wygląda jak dwie krople wody do poprzedniego modelu, ale przynosi kilka godnych uwagi nowości. Najważniejszy ze wszystkich dotyczy Twojego SoC. Po raz pierwszy w historii tej serii model ten nie współpracuje z chipem Ax ... ale z M1.

M1, który można również znaleźć na pokładzie wszystkich najnowszych komputerów marki. Podobnie jak nowszy Mac Mini, MacBook Air, MacBook Pro czy iMac, zaprezentowany na tym samym wydarzeniu.

Kredyty Apple

Trzeba przyznać, że kiedy firma ogłosiła to, wielu było zaskoczonych. Począwszy od Twojego pokornego sługi. Ale ostatecznie wydaje się, że ten wybór był całkiem udany.

IPad Pro (2021) zaskakujący pod wieloma względami

MacRumors faktycznie udało się uzyskać wyniki kilku testów porównawczych wydanych na iPadzie Pro (2021), które pokazują bardzo dobry przyrost mocy. Zgodnie z tymi narzędziami, nowa wersja profesjonalnego tabletu marki byłaby w rzeczywistości o 50% mocniejsza niż poprzedni model… który był już znacznie mocniejszy niż większość tabletów na rynku.

W Geekbench 5 12,9-calowy iPad Pro (2021) uzyskał 1718 i 7284 punktów w trybie jedno- i wielordzeniowym. W tym samym benchmarku stary iPad Pro nie pokonał 1121 i 4646 punktów.

Imponująca luka. A jest jeszcze gorzej, gdy porównasz wydajność nowego iPada do ... Maca. IPad Pro (2021) radzi sobie lepiej niż 16-calowy MacBook Pro (1091/6845 punktów), ale także MacBook Air M1 (1 701/7 378 punktów).

IPad Pro mocniejszy niż MacBook Pro i9

Należy jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie. Pierwsza jest oczywista: punkt orientacyjny nadal jest punktem orientacyjnym. Może dać wyobrażenie o surowej mocy obliczeniowej urządzenia, ale nie uwzględnia zastosowań.

Co prowadzi nas właśnie do drugiego punktu: używania. Moc jest dobra, ale nadal trzeba ją wykorzystać. W przeciwnym razie jest to tylko argument marketingowy.

Gdyby jednak M1 miał mieć pozytywny wpływ na aplikacje takie jak Lightroom, Luma Fusion, czy nawet Procreate (co zostało potwierdzone przez tę drugą), iPadOS nie wykorzysta go w pełni. Przynajmniej jeszcze nie teraz, Apple prawdopodobnie ma dla nas jakieś niespodzianki na najbliższym WWDC.

Nawiasem mówiąc, teraz wydaje się, że to dobry moment na wydanie wersji Final Cut na iPadOS, prawda?

W międzyczasie, jeśli nadal masz trudności z podjęciem decyzji i ustaleniem, który iPad Pro (2021) jest najlepszy dla Twoich potrzeb, wiedz, że przygotowaliśmy przewodnik, który Ci pomoże. Jest dostępny pod tym adresem.Powiązane posty

Go up