Huawei oficjalnie wprowadzi HarmonyOS 2 czerwca… w burzliwym kontekście

25/05/2021 20:03

Ogromny telefon komórkowy mocno dotknięty amerykańskim embargiem Huawei spróbuj się odbijać HarmonyOS, „domowy” system operacyjny, który umożliwi Ci „życie bez Google”, a tym samym ponowne ugruntowanie swojej pozycji na rynku telefonii komórkowej. Producent potwierdził na stronie mikroblogowej Weibo oficjalna data premiery HarmonyOS. W związku z tym system operacyjny odnowienia zostanie szczegółowo przedstawiony. 2 czerwca, a plotki wskazują, że ta ostatnia uruchomi się jako pierwsza w MatePad2.

To ogłoszenie pojawia się w dość burzliwym kontekście. Reuters właśnie odkrył wewnętrzną notatkę, w której Ren Zhengfei mówi bardziej jak głowa państwa niż dyrektor generalny dużej firmy technologicznej: „Kiedy już zdominujemy Europę, Azję i Pacyfik i Afrykę, jeśli amerykańskie standardy nie będą odpowiadać naszym i nie możemy wjechać do Stanów Zjednoczonych, Stany Zjednoczone nie mogą. Nie wchodź na nasze terytorium ”.

HarmonyOS 600x395

Wyobraź sobie dwie sekundy Tima Cooka wyjaśniającego, że „jeśli będzie kontynuował”, jeden z jego konkurentów zostanie wyrzucony z rynku amerykańskiego? Z tym niefortunnym (a nawet groźnym) zwrotem Zhengfei prawie tutaj sprawia wrażenie, że to chiński rząd przemawia jego ustami. Ten słabo kontrolowany poślizg niewątpliwie dostarczy wodę do młyna tych, którzy wierzą, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, że Huawei nie jest firmą technologiczną taką jak każda inna. A jeszcze mniej możemy sobie wyobrazić obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena, kłaniającego się tego rodzaju zagrożeniu.

Pomijając te „dyplomatyczne” błędy, HarmonyOS może nie być prawdziwym „trzecim człowiekiem” rynku mobilnego. Nasi koledzy z Ars Technica mają wpływ przesiane nowy system operacyjny kilka tygodni temu… i odkryłem, że ostatni był w końcu prostym rozwidleniem Androida. Zakłada się, że nawet interfejs Androida! Czy będziemy mieli prawo do prawdziwego przeglądu 2 czerwca? Nic nie jest mniej bezpieczne ...

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up