Facebook testuje etykiety na stronach, aby odróżnić rzeczywistość od humoru.

09/04/2021 08:00

Facebook eksperymentuje z nowymi tagami na poziomie strony, aby użytkownicy wiedzieli, co czytają. Pojawią się tagi „Strona satyryczna”, „Strona fanowska” i „Postać publiczna”.

Etykiety na Facebooku Satyryczne

Nowe tagi pojawią się na stronach Facebooka

Ten wybór Facebooka do wyświetlania etykiet powinien pozwolić użytkownikom na wyróżnienie się i uniknięcie udostępniania fałszywych informacji. Możemy wyobrazić sobie osobę, która trafia na stronę, na której znajdują się informacje, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się prawdziwe, podczas gdy w rzeczywistości pochodzą one z humorystycznej strony. Osoba, która nie jest świadoma, że ​​znajduje się na takiej stronie, potraktuje te informacje za dobrą monetę i może przekazać je swoim bliskim. Teraz od razu poznasz pochodzenie strony, aby uniknąć nieporozumień.

Tagi pojawią się tuż pod nazwą strony. Możliwe będzie nawet uzyskanie dodatkowych informacji. Na przykład w przypadku stron satyrycznych Facebook wskazuje:

Są sposobem na podzielenie się komentarzem, używając humoru, przesady i absurdu, aby się zrozumieć.

Sieć społecznościowa wskazuje również:

Wpisy ze stron satyrycznych mogą wyglądać bardzo podobnie do tych pochodzących od osób publicznych lub głównych źródeł wiadomości. Same strony mogą dodać satyryczny tag, aby uniknąć nieporozumień.

Facebook poinformował, że ta historia tagu strony jest pierwszą przetestowaną w Stanach Zjednoczonych. Brak informacji o dostępności w pozostałych częściach świata. Nawiasem mówiąc, zauważymy, że sieć społecznościowa postanowiła podzielić się wiadomościami mimochodem. przez ... Twitter.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up