Czy Microsoft ma zamiar ogłosić Windows 11?

03/06/2021 16:19

Microsoft już umówił się na spotkanie: grupa zaprezentuje się 24 czerwca „Następna generacja systemu Windows”. Niektórzy już zastanawiają się, czy to nie Windows 11.

Czy Windows 11 wkrótce będzie następcą Windows 10?

Wszystko zaczęło się od zaproszenia od Microsoftu (obrazek powyżej). Widzimy logo grupy, które działa jak okno i przepuszcza równowartość dwóch promieni. Dla niektórych te dwie szprychy odnoszą się do Windows 11. Zauważymy również, że poziomy pasek w oknie nie pojawia się ze szprychami, kiedy powinien.

Kolejnym elementem jest wypowiedź Yusufa Mehdiego, wiceprezesa Microsoftu. „Nie byłem tak podekscytowany nową wersją systemu Windows od czasu Windows 95! ", on napisał w tweecie. Nie byłem tak podekscytowany poprzednimi aktualizacjami systemu Windows 10.

Trzeci godny uwagi element: wybrane słowa. Microsoft mówi o tym „Okna nowej generacji” a nie od „Windows 10 nowej generacji”. Do tego dochodzi fakt, że Satya Nadella, szef Microsoftu, wskazał, że sam nadzorował tę aktualizację. „Jestem niesamowicie podekscytowany następną generacją systemu Windows”..

Kolejna wskazówka? Zaproszenia do prasy. Microsoft zaprosił media na spotkanie i tyle mówi, że może sugerować bardzo dużą aktualizację… jak Windows 11. Grupa nie zaprosiła prasy na aktualizacje Windows 10.

Aktualizacja Sun Valley już wkrótce

Przynajmniej wiemy, że aktualizacja nosi kryptonim Sun Valley. Początkowo przecieki opisywały go jako „nową” wersję systemu Windows 10 ze zmienionym wyglądem tu i ówdzie. W szczególności pojawią się nowe ikony. Ale biorąc pod uwagę ostatnie działania Microsoftu, wszystko wskazuje na poważną aktualizację i być może Windows 11. Odpowiedź 24 czerwca.

Powiązane posty

Go up