charakterystyka, cena, produkcja, wszystko do zapamiętania z reklamy

20/04/2021 22:08

jabłko wygłosił swoje Spring Keynote 20 kwietnia. Impreza ruchliwa, naznaczona wieloma reklamami. Wśród ogłoszonych nowych funkcji są: iPad Pro (2021). Podsumowujemy.

To były gwiazdy nocy. Firma Apple, co nie jest zaskoczeniem, skupiła większość wydarzenia na całym zakresie. Logiczny wybór, biorąc pod uwagę jego położenie. IPad Pro, daleki od prostych tabliczek, z czasem stał się nieco oddzielnymi produktami, genialnymi produktami zarówno ze względu na ich elastyczność, jak i wszechstronność.

IPad Pro (2021), zasilany chipem M1

Wygląda na to, że strategia będzie kontynuowana w tym roku.

Design i ergonomia

Projekt nie jest wielkim zaskoczeniem. Trzymamy się formatu, który znamy. IPad Pro (2021) jest smukły, dumnie prezentuje aluminium i ma panel otoczony cienkimi krawędziami.

Face ID też będzie tam zawsze, co nikogo nie zaskoczy.

Arkusz danych

Najważniejsze wiadomości mają charakter techniczny. IPad Pro (2021) nie jest już wyposażony w chip Ax, ale w chip M1. Chip odpowiadający układowi obecnemu na pokładzie Maca Mini, MacBooka Air, MacBooka Pro i… nowego iMaca.

Lub chip składający się z ośmiordzeniowego procesora i około 75 razy szybszy niż pierwszy iPad. Dzięki temu wszystko będzie szybsze i dotyczy to oczywiście najbardziej wymagających zadań. Edycja zdjęć, edycja wideo, gry, iPad Pro (2021) nie zawiedzie.

To samo dotyczy GPU ze wzrostem o 50% w porównaniu z poprzednią generacją.

Wielkie uderzenie również po stronie przechowywania z wprowadzeniem na rynek modelu wyposażonego w 2 TB pamięci.

Jest też coś nowego po stronie połączenia. Port USB-C nadal reaguje, ale przełącza się na Thunderbolt 4. Dzięki temu możliwe będzie podłączenie tabletu do dowolnego urządzenia peryferyjnego, w tym Pro Display XDR. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek iPad Pro jest bliżej Maców.

Apple zapowiedział również wprowadzenie na rynek modelu 5G. Model, który w związku z tym pozwoli na osiągnięcie (teoretycznych) prędkości wyższych niż prędkość światłowodu. Będzie to promować nowe zastosowania.

Przeprojektowano również moduł fotograficzny. Bo tak, są ludzie, którzy fotografują lub filmują swoim iPadem. LiDAR wciąż tam jest, a dzięki M1 zdjęcia będą lepszej jakości.

Z przodu przedni aparat ma 12 milionów pikseli z szerokim kątem i nową funkcją o nazwie Center Stage. Funkcja, która utrzyma filmowaną osobę w centrum obrazu.

No i oczywiście ekran. 12,5-calowy model wnosi niezwykłą nowość. Dziedziczy technologię Pro Display XDR i wyświetla nieskończony kontrast z jasnością 1000 nitów i szczytami do 1600 nitów. Nic dziwnego, że Apple zwrócił się w stronę technologii Mini LED. Dlatego plotki nie kłamały.

W sumie za 12,5-calowym ekranem iPada Pro znajdziemy zatem 10000 Mini LED, w porównaniu do 720 w poprzednim modelu. Spowoduje to ostrzejsze kontrasty. Należy pamiętać, że płyta nie wpłynie na autonomię tabletu. Przynajmniej nie według Apple.

I dodatkowe akcesoria

Apple Pencil zawsze reaguje. Scribb obsługuje również więcej języków, zaczynając od francuskiego.

Klawiatura jest kluczem. IPad Pro (2021) zawsze będzie dostarczany ze zwykłymi osłonami klawiatury, a biała wersja Magic Keyboard zostanie nawet wydana.

Cena i dostępność

Dostępny w przedsprzedaży od 30 kwietnia, iPad Pro (2021) pojawi się pod koniec maja. Cena zależy od wybranego modelu.

Cena wersji 11-calowej będzie kosztować 799 USD, w porównaniu do 1099 USD za model 12,5-calowy.Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up