Android: Google będzie konkurować z siecią Locate firmy Apple

18/06/2021 17:12

Apple ma sieć Znajdź mój, która pozwala znaleźć obiekt na różnych urządzeniach, a Google chce tego samego na Androidzie. W każdym razie najnowsza wersja beta Usług Google Play zdecydowanie to sugeruje.

Znajdź sieć Apple

Znajdź sieć Apple

Znajdź sieć Apple, ale w Google

Zagłębiając się w tę wersję beta, Programiści XDA odkrył dwie wzmianki wyjaśniające, że Google przygotowuje własną sieć Find My Network na Androida. Oto linie:

Telefon pomoże Ci zlokalizować swoje urządzenia i urządzenia innych osób.
Znajdź sieć mojego urządzenia

Google ma już aplikację Znajdź moje urządzenie w Sklepie Play, ale pozwala ona tylko znajdować urządzenia połączone z Twoim kontem Google. Pomysł z dedykowanym Find My Network polegałby na tym, aby osoba anonimowo zgłosiła zagubiony przedmiot i skontaktowała się z przejeżdżającym urządzeniem z Androidem. Dzięki temu mógł wysłać swoją dokładną lokalizację dzięki smartfonowi, wiedząc, że ma połączenie z Internetem. Właściciel zgubionego przedmiotu może zostać ostrzeżony, gdy jego przedmiot może udostępnić swoją lokalizację, a tym samym go znaleźć.

Apple oferuje już to doświadczenie dzięki AirTag, który jest jego narzędziem do śledzenia obiektów. W obiegu jest ponad miliard urządzeń Apple, które mogą automatycznie wysyłać lokalizację zgubionego przedmiotu. W przypadku Google mówimy o trzech miliardach urządzeń z Androidem. Jest taki czas, kiedy osoba posiadająca terminal z Androidem zgubi zgubiony przedmiot i tym samym przekaże lokalizację.

Na papierze usługa Google Find My Network z Androidem powinna być bardziej wydajna niż Apple. Ponadto fakt, że zależy to od usług Google Play, sprawia, że ​​nie jest wymagane posiadanie najnowszej wersji Androida. Jednak aby poznać dokładne działanie, trzeba będzie poczekać, aż zostanie sformalizowany.

Powiązane posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Go up