A jeśli płomienie pomogą nam przezwyciężyć chorobę?

24/05/2021 21:41

Plik COVID-19 Po raz pierwszy pojawił się w Chinach w grudniu 2019 r. Od tego czasu pandemia rozprzestrzeniła się na cały świat, pozostawiając po sobie ponad 3,46 mln ofiar. Jednak dzięki ogólnej mobilizacji kilku laboratoriom udało się opracować szczepionki. Dlatego epidemię wydaje się być w stanie powstrzymać.

Chociaż możemy sobie tylko pogratulować tego szczęścia, przed nami jeszcze długa droga. Bo jeśli pozwalają nam szczepionki chronić przeciwko chorobie, nie mogą nie Wylecz to.

Obraz Schwoaze z Pixabay
Obraz Schwoaze z Pixabay

Dlatego konieczne jest kontynuowanie badań w celu opracowania leczenia i pomocy pacjentom. Jednak lamowie mogą odegrać rolę w tej misji.

Płomień i jego niesamowite przeciwciała

W rzeczywistości płomień ma bardzo interesujące dziwactwo. Zawiera przeciwciała zdolne do zwalczania SARS-CoV-2, wirusa odpowiedzialnego za chorobę Covid-19. Oczywiście przeciwciała, które pozwalają mu oprzeć się oryginalnemu wirusowi, ale także jego wariantom.

Tych kilka linijek może ci coś przypomnieć.

To nie pierwszy raz, kiedy przeciwciała płomieniowe zainteresowały naukowców. W zeszłym roku badanie wykazało już, że mogą pomóc w walce z Covid-19 i że można je nawet wykorzystać do leczenia.

Możliwy sposób leczenia Covid-19?

Aby dojść do tego wniosku, badacze: którego badanie jest dostępne pod tym adresem - przeprowadził szeroko zakrojone testy na Winter, żeńskiej lamie. W rzeczywistości cztery lata wcześniej zainfekowali go wirusami SARS-CoV-1 i Mers, a następnie zdali sobie sprawę, że zwierzę jest zdolne do tworzenia przeciwciał do walki z tym wirusem.

Następnie australijscy naukowcy przeprowadzili nowe testy, tym razem oparte na wirusie SARS-CoV-2. Testy, które pozwoliły im zidentyfikować cztery przeciwciała wytworzone przez płomienie i pozwoliły komórkom chronić się przed wirusem.

Co ciekawsze, podczas prowadzenia nowych badań odkryli również, że te przeciwciała pomagają również chronić organizm przed brazylijskimi i brytyjskimi wariantami wirusa.

Na razie nic konkretnego

Tym razem sytuacja jest jednak trochę inna. Naukowcy z Uniwersytetu w Gandawie w Belgii ogłosili, że pracują nad opracowaniem leku opartego na przeciwciałach przeciwko lamom. Informacje przekazane przez media Neozone.org.

Dochodzenia trwają również w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości Uniwersytet w Pittsburgu bada inny płomień, badania, które pozwoliły im odkryć, że ten ostatni wytwarza przeciwciała nawet skuteczniejsze niż te Wintera.

Jednak na tym etapie wciąż jesteśmy daleko od realnego leku. Dlatego konieczne jest dalsze chronienie się, przestrzegając środków dystansowania społecznego. A dla osób zagrożonych lub po prostu w celu ochrony przed wirusem szczepionka pozostaje najlepszą alternatywą. Napisaliśmy również przewodniki, które pomogą Ci lepiej wykorzystać Vite Ma Dose i Chronodose, dwa narzędzia, które ułatwiają proces rezerwacji terminu szczepień.Powiązane posty

Go up